únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,411. až 1,425. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863641
    Anonym
    Host

    Kosto, já malýmu dávám jen body a dupajdy. v postýlce je v zavinovačce a přikrytý larysou. Víceméně tak jak byl v porodnici.
    Peťo, já taky bolestí lezla po zdi, jenže já ty bolesti měla už den předem, takže pak na porodním boxu jsem už byla úplně k.o. a nesnesla jsem už ani napíchnutí žíly. Ještěže mi nakonec museli udělat toho císaře. Jinak teda s těma sraženinama Ti vůbec nezávidím. Musí to být celkem peklo. Doufám, že budeš brzo v pořádku a už se to nebude opakovat.

    #863642
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    k oblečení: já dávám J. bodýčko, kalhoty/dupajdy, na to tenký bavlněný kabátek a teňunkou čepičku. Jak byla drobná, tak se jí trochu hůř držela teplota. Ale už začíná být ok. V zavinovačce se jí moc nelíbilo, protože potřebuje kopat nožkama, aby se jí uvolnily prdíky. Zrovna ráno jsem jí cvičila s nožkama a ona doslova ohodila vše do vzdálenosti 20 cm. Ale hlavně že se jí ulevilo:P .
    Děcko, J. kaká skoro pořád. Vyjímečně není nic v plíně. Já myslím, že to mlíko nima prostě protíká. A taky to není úplně konzistence „míchaných vajec“ – nebo jo, ale za syrova. Podle doktorky je to ale OK. Neboj, vydrž, za pár dní bude líp! Já měla v porodnici i první týden doma totální krizi vč. brečení. Ale už je dobře a dokonce začínám dělat i všechny domácí práce.
    Peti, teda tobě se ty problémy nějak lepí na paty. Dávej na sebe pozor!!! Bolí ten výškrab? Já se taky už jednou projela do porodnice s bolestí břicha, vypadalo to na slepák, ale za pár hodin bylo líp, tak jsem jela zase zpátky. Ale představu, že bych tam musela ležet s J., jsem obrečela.

    #863643
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky a maminky:) Já jsem stále těhulka, zrovna dnešní datum se mi tak líbí.. 😀 Tak mimi, co ty na to ?:D
    Péťo, držím palečky, aby si to měla už oká:) Drž se.

    Musím říct, že konec těhu je fakt náročný, tedy pro mě hlavně v noci, bolejí mě záda a úplně stuhnu, kolikrát si musím jít sednout do kuchyně a počkat, než mě to přejde, abych mohla zas spát.. 😐
    Ale pro to malé mimi to vydržím 🙂

    #863644
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kájo,
    samotný zákrok nebolel (i když jsem nebyla v plné narkóze, ale jen pod rajčákem – nemohli mi napíchnout žílu), ovšem co bych pro zdravíčko neudělala. Navíc to mělo výhodu, mohla jsem po zákroku klidně hned kojit a po narkóze bych prý 4-5 hoidn nemohla. A teď mě trošku pobolívá břicho (ale je prázdné a nic mě tam netlačí), ale to bude asi zákrokem, tak jako spodek. Dával zrcadla, tak asi roztažením se to trošku zas natáhlo a jizva stále bolí jak čert. Mám tam udělané jelito a čekám až se začne vstřebávat.
    Holky jinak k tématu oblečení. Dávám jen tričko, bodýčko a přes to dupajdy nebo samotný overálek. V noci je pak daná v zavinovačce a přikrytá jen teňoulinkou peřinkou a právě teď je jen tak nepřikrytá (máme doma něco málo přes 24 st.). Krbové kamna jsou krásné, ale bohužel nejde u toho regulovat teplota 🙁 .
    pak tady přidám něco ke kojení. Tím, že byl po porodu problém, tak se mi stále nedělalo mlíčko, prsa nenalily atd. V porodnici ten 4 den nám půjčili odsávačku, tak se to tím trošku rozběhlo a nasimulovalo. Ale teď doma i když nakojím, tak si beru hned odsávačku a i ten zbyteček odeberu. Od včerejšího večera to takhle praktikuji po každém kojení a už mám kelímek v mražáku.
    Maminky mějte se zas krásně, tady u nás trošku prosvítá sluníčko ale děsně mrzne.

    #863645
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    díky za rady k oblečení:-))
    jinak my dnes máme termín, ale asi to dneska nebud. byly jsme s malou na monitorech – dneska vclku déle, malá spala, nebo se pohnula a přístroj neměřil – sestřička se zprvu smála ,ale když ani po půl hodině, nic moc nenaměřila, tak začala být trochu nerudná, ale pak se malá na chvilku probrala, tak jsem po hodině mohla vypadnout.
    dr. se jen podíval na záznam a řekl, že dobrý, na to že poslední dva dny jsem moc pohyby necítila, neřekl nic, jen že na záznamu se mimi hýbe, nekontroloval nás a zas jen řekl, že mám přřijít za dva dny – jen na monitor a pak v po a pak se prý uvidí, ale prý to může přijít kdykoliv – no tak uvidíme, jen jsem si říkala, že poslední utz jsme měli v tom30tt a prohláídku v 36tt a od té doby nic, tak pevně věřím, že je vše v pořádku.
    jinak podbříšek mě pěkně bolí a kosti taky, ale jinak nic.stihla jsem si i dneska vyzvednout nový řidičák.
    no jdu se na chvilku natáhnout – takže se mějte maminy i miminka at už v bříšku nebo na světě.

    #863646
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kosto a zbylé čekající maminky,
    vím, že je to velmi těžké nemyslet na okamžik kdy to příjde. Ale ta doba se tak děsně táhne a ubýhá hrozně pomaličku. Nejlepší je na to fakt spánek a hlavně čerpat sílu. Porod může být i dlouhý, tak ať je dostatek síly. Co nejvíce odpočívejte a určitě se to už brzo dostaví, přeci jen běží poslední týden v únoru 🙂 .

    #863647
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Kájo, já malýmu taky dávám čepičku a ještě ponožky, včera jsem to nějak zapomněla napsat. Taky si myslím, že to mlíko malým jen proteče. Už při kojení to v něm jenom buble a pak se nehorázně posere. Dneska to zlatíčko moje si už 2x během přebalování počůralo bodyčko … Asi abych se nenudila a mohla prát.
    Holky, jak jste na tom s kojením, resp. s přisáním prcků? Já s tím pořád bojuju. Sice se držím návodu z porodnice, že mu mám „narvat“ do papulky co nejvíc dvorce, ale malej si vezme stejně jen bradavku. Mám je už celé rozpraskané a dneska jsem si musela objednat kojící kloboučky.

    #863648
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kájo,
    jak jsi na tom s bambuskama??? My jsme zatím na papírovkách, v noci přebaluji i 5 x, prdne a má to tam. I když trošičku, tak jí v tom nenechám (doufám že to je tak ok) A prát tu hnědou vodu, která přes separační vložku musí uričě protéct, tak se mi nechce a zatím nevím nevím. Asi doberu papírovky vel 1, snad se nám ustálí kadění a už se těším až začnem látkovat.

    #863649
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Děcko,
    mě dvorce skoro zmizly, tak jak se chytí moc neřeším, sice je mám taky popraskané, ale to je možná i skrz odsávačky. Ta to fakt pořádně napumpuje a mlíčko stříká. Ale mažu se po každé bepantenem a ne jen tak zlehka, ale udělám krásný krémový film, který tam pořádně vmasíruji. Musíme si na ty naše dravce zvyknout 🙂
    A to bublání je super, jsem si ze začátku myslela, že to kručí mě v břiše, ale najednou je v ruce větší teplo a hrozný rámus. Si to prdění tak užívám a to se mi vždycky zvedal žaludekz pohledu na pokaděné plínky. Hm, teď mi to vůbec nevadí. Kecám, vadí, když přebalím, oblíknu a do 5 minut můžu vše dělat nanovo 😀

    #863650
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky.

    Kosto: to je divné, že ti neudělali ult.. já se musela objednat před termínem na ult. Takže jdu na něj zítra.. Každou těhulku tam na to doktor upozorňoval, že se má objednat před porodem..
    Jsem tedy na to zvědavá, kolik to mimi má:D Doufám, že 4kg:D

    Maminky, já si myslím, že na začátku ty miminka hodně kadí.. až později se to snad zpraví:D V bříšku se má mimi lépe.. 😀
    Tak hezký den :))

    #863651
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak jsem byla na kontrole v podolí..doktor mi říká kdy bude rodit? Mu povídám at mi to poví on páč termín byl včera..no nic na porod se prcek nechystá je volně v děloze netlačí na hrdlo čípek je jako gyn.nález nic porodu nenasvědčuje..udělal nějáké křivky na UTZ a řekl že pupečník je FLOW-Horní hranice což znamená že pomalu přestává pracovat.Takže pokud do pátku neporodim ,což si dokotr myslí že ne… tak kontrola, ozvy a hospitalizace..chjo…no nic užívejte dne já s je jdu natáhnout.Byla jsem objednaná na 8:30 a k doktoru jsem se dostala v 11:15 jsem myslela že mě klepne…:( Tam snad dneska byla celá Praha…

    #863652
    Anonym
    Host

    Hm, já na posledním ULT byla v 29. týdnu. Ale podle bříška mě asi doktor otipoval na malé miminko.
    S kojením nám to docela jde, Johanka pěkně otvírá pusu, tak ji tam to prso strčím a ona krásně saje. Párkrát popotáhne a teče jí to tam samo. Někdy i stříká tak, že se zakuckává. Takže pak už žádný nátlak na bradavky nevyvíjí. Ale taky používám Bepanthen – a hlavně za začátku. V porodnici to bylo „maso“. I prasklinky byly. Tak jsem to dělala dle rad – zvolit takovou polohu, aby prasklinka byla v koutku úst. A za pár dní bylo vyléčeno. Ona je takový savec, že jsem jí musela dát dudlík. A nemám z toho výčitky. Dudlání ji krásně uspí, pomáhá při bolení, skoro nebrečí. No jo, ale nevýhodu to má taky: když jí vypadne, tak jí ho chodit dávat zpět:( 😀 .
    Jó, a látkovky jsem už zkoušela, ale pupík ještě nebyl dohojený – až dnes. A na noc dávám taky papírovku, protože vydrží spát i 5 hodin v kuse a to by látkovka byla totálně pročůraná. Peti, je to fakt, že ten tekutý obsah není nic moc, ale ty plenky to poberou. I separačka funguje, jen toho nesmí být příliš:^) .

    #863653
    Anonym
    Host

    Dari, to není moc dobrá zpráva. Na druhou stranu víš, že v pátek už by mohla být Lola u Tebe (mimochodem krásné jméno!!!). Budu moc držet pěsti, ať to všechno proběhne jak má a je to brzy za Tebou.

    #862231
    r Radka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    právě jsem dorazila z porodnice domů. Máme holčičku Zuzanku. Narodila se 16.2. v 16:12. Původní míry po narození jsou 49 cm a 3250 g.

    #863654
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky, upravený seznam – nyní i s elenkou – jinak
    elenko – gratuluji a přeji hlavně zdravíčko!!! oběma

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    Petra H. – 14.2. -Valentýnka narozena 14.2. v 18.25 h, 3 600g a 50cm
    Babyzna-14.2.
    Monika306 – 16. a 22.2.
    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    Bambulka – 18.2. -Bohoušek narozen 19.2. ve 12.21 3650 g a 52 cm.
    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00 h,3 600g a 51cm.
    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16,12 , 3250 g. 49cm
    děcko – 20.2. -Kubik narozen 15.2. 2700g a 49cm
    Darenie – 21.2.
    Kosta – 22.2.
    Bivinka – 26.2.
    milinka – 3.3.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,411. až 1,425. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist