únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,411. až 4,425. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866640
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    u nás se dneska povídalo už po čtvrté hodině, docela šok. Ale byl mega načůraný,tak jsem ho přebalila a rovnou mu dala mléko a pak usnul a vstávali jsme před sedmou hodinou.
    Už tu zas pěkně řádí. Zrovna objevil hračku, co je na procházku u lozidla pro kocoura. Tak si hraje s tím a ještě s přepravkou v druhé ruce, docela komedie. No a i kocour přiběhl si to zkontrolovat, ale nakonec radši zas odešel.
    Peti a jak dlouho jste jeli tím autobusem? No s tou trojkolkou to tedy muselo být šílené. Nedovedu si to představit. Tak chápu,že už nikdy více.
    Já vím,že jsem tu busem mhd už jela s kočárem víckrát,ale jednou jsme jeli na tu návštěvu a jeli jsme víc jak půl hodiny a šílenost. On ten velký kočár je dost těžký a ještě pak v tom buse ho přidržovat i když je zabrzděný.. Tak jsem ráda,že máme ty golfky,ty jsou fakt lehké.
    Evi, zkus Kubíkovi dát to jablíčko, třebas jen srpek se šlupkou,možná si na to zvykne.
    My taky kupujeme ty přesnídávky,co mají v lidlu, mají je i v albertu a globuse. A pak občas i hamánka, zrovna včera jsem vzala pro změnu ty, švestka a pak třešeň. Ať má změnu…

    #866641
    Anonym
    Host

    u nás jiné přesnídávky nechutnají :(, takže mi vyhovuje že jí chutnaj ty nejlevnější, beru vždy celé plata všech chutí jak je to v akci.
    Ivi busem jsme jeli cca 20 minut, je to 7 km. trojkolka se zabrzdit nedá, takže jsem držela jednou rukou malou jak seděla na mě, pak druhou trojkolku, do toho po mě malá hopsala. no fakt paráda. jet kočárem tak je i bus možná lepší, mohla bych se tak věnovat jen malé. a na to ježdění na takovou tůru se vydat. kdybych možná netahala velkou kočárkovou tašku s plínou, oblečenm, sváčkou, fotákem klíčema, no prostě vše co je v tašce.
    jé máme doma hysterku malou. zas řve a vzteká se

    #866642
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ty přesnídávky jsou i dobré,tak se nedivím,že to ty děcka jedí. Ty kupuješ celá plata?? Netroškaříš :))
    My už byli na procházce,je tam fakt nádherně. Adámek koukal po okolí a vykládal mi. Ale usnul až doma. Tak jsem zvědavá, zda bude zas spát jako včera, nebo to bude jen chvilka:)
    Holky,já už zase peru,já už se fakt z toho pomátnu. Včera jsem sebrala a vyžehlila prádlo a ráno mi Honza povídá,že si zas přinesl maskáče z práce, ale to nebyli jen maskáče, ale hromada prádla. To tam snad štosuje a pak mi to donese..Ještěže je venku hezky a rychle to tam uschne.
    Nyní peru v tom formilu z Lidlu a krásně to prádlo voní a taky opravdu vypere skrvny. Honza si umazal bílé kalhoty o výfuk,takže tam byla černá šmouha a říkala jsem si,zda to mám nejdříve namačit a předeprat,ale pak jsem se na to vyprdla a ono se to fakt vypralo:)) Taky ten prášek hodně lidí chválí a pak získal druhé místo v testech.
    Jinak Kájo, jak ses ptala na to čtení,tak my zatím tedy nečteme pohádky, ale zpíváme každý den. Některé písničky jsem uměla z dětství a dost jsem se jich naučila,jak Adámkovi zpívám. Taky máme pár písniček na uklidnění :)) Hlavně nejlepší je ta písnička Adámku náš,copak děláš.. atd.. Tu má Adámek moc rád:D

    #866643
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak už to píšu dnes potřetí.Už mě to štve :@ :@ :@ . Vždycky mi to nějak vyskočí z toho bo co.
    Takže Děcko protlak jsem ještě nedělala,ale dělala ho babička tak buď se zeptám jí na recept a nebo najdu na netu nebo v kuchařce a třeba se povede. Když se povede tak sem pak někdy hodím recept (v létě až uzrajou rajčata) 😀 . Jinak já dělám taky rajsou z protlaku kupovanýho a vůbec jsem netušila, že je tam tak málo rajčat. Jsem si myslela, že když je to rajčatový protlak, že tam bude největší podíl rajčat :O a on skutek utek.
    Jinak jogurty taky střídám,ale možná mu zrovna nejede tento druh co jsme koupila. No nejraději má Bobíky, pribiňáky a tento typ pacholíčků. Teď mám nachystanou Krajanku tak jsme zvědavá co mi na ní řekne, potvůrka.
    Zeleninku má Bohoušek denně plnou mističku páč mu dělám skoro denně polévky ať už je to vývar z masa či jen ze zeleniny vždy tam má minimálně mrkev. A dělám ty polévky dost hustý takže má spíš zeleninu než ten vývar.
    S ovocem jak kdy. Ale taky mu dávám spíš kousek do ručičky. Namačkaný to nechce. Občas mu dám přesnídávku no jak kdy se to hodí. Ale jablko a hrušku vesměs rozkouše a pak vyfluše na zem. Takže spíš z toho vysává tu šťávu. Miloval banány pak je zase nechtěl vůbec a teď jednou za čas si zase dá z chutí. Dnes zase třeba snědl půlku banánu a druhou jen ocucal a vyflusnul 🙁 . Taky má rád hrozně hroznové víno to taky vysaje a vyplivne tu šlupku a to samé s pomerančem či mandarinkou.Ale nějaký ten vitamín do sebe dostane.
    S tím dáváním prášků zvířatům mám taky spustu zkušeností a ještě navíc kočičák. Já mu to vždy narvala až dozadu do krku, zvedla mu hlavu nahoru a hladila ho po krku aby polknul a nebo jsem to taky zamaskovala do něčeho co má rád a halvně aby na to nepřišel takže jen malej kousek aby to jen spolkl
    Kájo u nás pohádky nefrčí. Když mu hci přečíst pohádku tak mi tu knížku pořád zavírá 😀 asi blbě čtu či co. Teď jsme mu naposledy četla pohádku u našich O Obrovi no hrozná pohádka . Fakt nejecám, že v té pohádce ten obr podřezal svých 7 dcer 8o| . Jsem koukal ajak blázen jak toto můžou dát do dětské knížky. No jinak mu taky zpívám nějaké ty klasika básničky a říkanky. Nějraději má Mámo, táto v komoře je myš…… u toho se směje,ale ne ene to po me opakovat.
    Peťul mi běžně jezdíme autobusem. Já jezdím ráda a Bohoušek taky,ale je pravda, že pokaždé jsme byli kočárem (teďko golfkama) takže si to taky zatím neumím představit jen s trojkolkou, dítě na klíně…. 😀 :O . Ale zase nemůžu jet do města (většinou jedu minimálně na půl dne) bez kočáru. Zatím zase tak dobře nechodí a nikam by jsme nedošli, vše spírá ze země (kamínky, vajgli). Jednou chce za ruku pak zase sám 🙁 a když se mu to nelíbí že to čapnu, ž emusí jít za ruku tak řve jak tygr. To ho radeji posadím do kočáru a pak třeb av parku vypustím aby ťapkal .
    No dnes vařím slepici na papryce…..jsem se od vás inspirovala. Z hrudníku a křídel udělám asi polévku,aby měl Bohoušek na zítra.
    Jo Bivi s tím prádlem to znám. Když už mám konečně radost, že mám prázdný koš na prádlo ta kmi ho manžel naplní bůh ví čím kde si to střádá :@ na zabití no!
    Tak koukám jak jsem se zase rozepsala. Přeji hezký den páááá

    #866644
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bambulko,to se ti nedivím.To naštve,když napíšeš a pak to zmizí.Taky už se mi to stalo, nebo s emailem a to pak už se mi nechce psát to znova..
    Tak Adámek stále ještě vychrupkává, to zas bude spát do dvou a pak oběd nic moc.. Četla jsem si předtím články,jak na dítě,když nejí.. Tak hlavně trpělivost a stále to zkoušet a zkoušet a prý se dítě nevyhladový, prostě některé jí víc,některé méně.. A na některou chuť si musí přivyknout a má se to zkoušet tak 10x než to začne jíst..
    Evi,tak dávat ovoce a dávat ovoce 😀 😀
    Jen jsem tam jaksi nevyčetla,jak nakrmit to dítě obědem,když nechce pořádně otevřít pusu. Adámek jí zásadně otvírá jen na kousíček a tam se lžička s jídlem nedostane. Aspoň jsem se pobavila u toho čtení:))
    Myslela jsem,že si s Adámkem dáme společný oběd,ale už jsem hlady nevydržela. Budit ho nemá cenu,páč by byl protivný a tuplem by nejedl. Ráno taky papal chvilku rohlík, dala jsem mu tedy půlku,nejdříve nechtěl vůbec,ale pak jsem mu ho dala k pusince a začal do něj kousat a pak jsem jakoby ho dávala dolů a hned si ho chytnul a kousel ho chvilku a nakonec s ním mrsknul na zem. Ale aspoň už ho chvilku jedl.
    Jsem stačila i vytřít. Jen ten náš kocour je fakt blázen, mi tu honil mop a pak snad schválně šel na svoje wc a vytahl z něj zas kočkolit. Do vytřené chodby.. a nejvíc mě naštal,když si šel tahat zadek zas na koberec. Takže večer dostane ty tablety a běda mu,jestli tu kapsičku s tím nesežere!!!

    #866645
    Anonym
    Host

    Tak Kuba žužlal kousek jablíčka!!!!!!!!!!
    Šli jsme po sváči na prochajdu a Kubík si dáchnul dvě hodinky. Pak se napapal, vykakal a teď si hezky hraje. No ale musela jsem mu dát do čaje homeo. Má docela nateklý dásně u stoliček a pořád do všeho kouše. I na prstu měl vyryté zuby, jak se kousal aspoň do něj. Asi dostane na noc nurofen:( .
    Bambulko, dopoledne jsme byli nakupovat, tak jsem koupila rajčatové pyré, píšou rajčata loupaná pasírovaná. U složení jsou jen nějaký ty éčka a další srajdy. Takže podíl rajčat nevím.
    Jinak já jsem vděčná za to, že mám auto. MHD mi tady sice jezdí asi po 10 minutách, ale pořád se musí někde přesedat. Kdybych chtěla jet veřejnou dopravou k našim, tak to mám víc než na 2 hodiny, přes půl hodiny přes Brno (cca 3x přesedat) a pak linkovým autobusem asi hodinu a 3/4. Jako to fakt nee. I cestu na nákup bych měla buď s přestupováním nebo na hrozně dlouho a moc bych toho nenakoupila. Už teď si říkám, že toho s malým málo nakoupím. Dneska třeba jen 2 tašky 😛 .

    #866646
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, no vidíš:) 🙂
    U nás se spalo tři hodiny a to jsem se už jako pak byla podívat, zda spí.. Jen měl tu levnější pampersku a ta se nám zas vymstila. Měl jí uplně full a ještě se pročůral až skoro na matraci,ještěže mám tu ochranu matračky. Takže jsem hned musela prát, takže mám plný balkon prádla:S No a aby toho nebylo málo,tak se pak Adámek pročůral ještě při hraní, fakt ty levnější pampersky jsou max. na dvě hodiny a to nesmí moc pít.
    A oběd se zas nepapal.Já už to neřeším, pokud to nechce jíst do půl hodiny,tak ho dám na zem,ať si hraje. A dostane to později. To už papal, ale ne zas tak s chutí. Měl ze sklenky zapečené brambory s krůtou, jen mě zarazilo,že tam dali bazalku. Ta je dost aromatická a moc mi to v tom nejelo,když jsem to chutnala. Zítra mu něco uvařím domácího.
    Malej už je v postýlce,tak snad usne. Byl už před koupáním mrzutý.

    #866647
    Anonym
    Host

    Ahojda!
    Děcko to se to nedivím, že raději jezdíš autem. To by mne asi taky donutilo. Nám trvá cesta max. 30 minut a to tady u nás v klidu nasednu a ve městě v klidu vysednu. A navíc jezdí dost často ten nízkopodlažní autobus takže nemusím ani nikoho otravovat.
    No zítra nám nepoujde elektrika takže tu zítra nebudu tak snad to potom stačím vše přečíst.
    Tak já jdu koukat na Růžovku. Páááček

    #866648
    Anonym
    Host

    Ahojda!
    Děcko to se to nedivím, že raději jezdíš autem. To by mne asi taky donutilo. Nám trvá cesta max. 30 minut a to tady u nás v klidu nasednu a ve městě v klidu vysednu. A navíc jezdí dost často ten nízkopodlažní autobus takže nemusím ani nikoho otravovat.
    No zítra nám nepoujde elektrika takže tu zítra nebudu tak snad to potom stačím vše přečíst.
    Tak já jdu koukat na Růžovku. Páááček

    #866649
    Anonym
    Host

    Krásné sluníčkové ránko!
    Tady je nádherně, nikde ani mráček.
    Normálně, jsem se ráno vzbudila s bolavým oteklým prstem, jako bych ho měla nějaký naražený. By mě zajímalo z čeho.
    Holky, co dneska vaříte? Já jsem koupila vepřový nudličky a zeleninu (na lečo) a nevím, co z toho vytvořit. Já totiž když slyším lečo, tak se mi zvedá žaludek, ale ta zelenina se mi jako taková líbila. Ještě jsem teda koupila i nějakou zeleninu jarní směs, z té možná udělám vývar.
    Já mám tady tolik práce a tááááááááááááááááááááák se mi nic nechce. Teda spíš s malým toho moc neudělám a hlídačka mi tento a příští týden zrušila. Nechcete mi někdo 2 odpoledne pohlídat dítě?
    Jinak Kuba ještě spí a já jsem už od 6 vzhůru. Nějakýmu autu totiž začal houkat alarm. Malýho to naštěstí vůbec neprobudilo.

    #866650
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    my jsme vstávali v půl šesté a po mléce jsem Adámka šoupla zpět do postýlky a dále jsme pokračovali do půl osmé:) Dneska dostal Adámek banán k snídani,tak baštil. No a včera zjistil,jak se otvírá skříňka u stěny,tak to právě vesele otvírá a zavírá:^) Zas budu muset na to něko koupit.. On totiž včera pak vlezl do té skříňky a začal štrachat a pak vyndavat knížky ven..
    Evi, bydlet v Brně,tak bych ti Kubíka pohlídala.. By si určo kluci vyhráli.
    Jinak k tomu odčervení, jsme ty tablety dali kocourovi do kapsičky večer a on k ní vždy čuchne a jde pryč..No lepší je mu to nacpat do krku a je klid. Hold nic nedostane, dokud tu misku nevyžere.Dneska už z toho trochu jedl. Doufám,že ho hlad donutí to sežrat. Jinak jsesm vyhodila 130,- do koše
    A co vařit,taky nevím, musím se podívat do mrazáku,nebo dojedu koupit kuřecí a k tomu udělám zeleninu,aby to mohl i mladej pán:P Aby si nemyslel,že ho chci furt cpát skleničkama..

    #866651
    Anonym
    Host

    Ivčo, já tu zeleninu koupila taky kvůli malýmu. Já bych vydržela klidně měsíc jen na špagetách 😛 . Náš pes když něco jednou odmítne, tak to prostě nesní ani druhý den. A ten hajzlík, když měl antibiotika, tak jsme mu je rozdrtili do jogurtu a on sežral jogurt a v misce zůstal prášek. Absolutně nechápu, jak to udělal. Takže když do něho potřebujeme dostat nějaký prášky, tak mu uvaříme kuřecí krky a srdíčka a rozpustíme mu léky v tom vývaru. On sice sežere skoro všechno, ale na léky má prostě nos…
    Kuba teď sedí v židličce, přežvykuje rohlík a sleduje snídani s novou (teď už závěrečné titulky a reklamu). Pak mu dám ještě šunku. Normálně, ta šunka co mu kupuju běžně stojí 29kč a teď ji mají v makru za 16kč. takže asi zítra večer vyrazím utratit zbytek rodičáku.

    #866652
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak naštěstí tu elektriku pustili brzo takže si můžu klidně inetrenetovat 😀 . Neměla jít od 8.00 – 15:00. Už jsem si tak říkala co budu tak dlouho. No vypli to v osum a v deset už to běželo. Pustili jsme si s Bohouškemrádio tak u něj tančil. Já jsem uvařila malému polévku a udělala domácí nudle.
    K obědu jsme mu dala slepici na smetaně s kolínkama a až se probudí tak dostane tu polívku když jí bude chtít a nebo jí bude mít až na zítra. Uvidíme.
    U nás se počaí pořád střídá. Chvilku sluníčko, pak zataženo, dokonce tu stačilo i sprchnout. Tak snad se to do odpoledne umoudří a bude sluníčko.
    Dnes se Bohouškovi nějak nechtělo usnout. Jindy dostane oběd v 11 a tak do max. 10 minut je tuhej a dnes čumákoval až do 11:45. Ale nakonec zo vzdal a usnul.
    Jinak ten samej problém jsem taky měla s kocourem. Nacpat do něj léky byl vždy nadlidskej úkol. Je fakt že je nejlepší mu to narvat přímo do tlamy a nebo jak jsem psala do něčeho co jen spolkne co nemusí ani kousat. A nbeo je dobrek nápad to rozpustit v něčem. Se psem není problém páč je děsně žravej takže sežere vše i když taky umí vyndat prášek.
    Tak přeji hezký den páááček

    #866653
    Anonym
    Host

    Jo holky dělali jsme vůbec roční porovnávací tabulku váhy a délky našich dítek???? Kdo je největší tlouštík a kdo největší dlouhán?

    #866654
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já jsem byla už venku s Adámkem,jeli jsme pešmo do globusu pro kuře a taky v tchibu mají tady grilování (tedy věci na to) a líbila se mi tam malá termo taška. Hlavně na cesty na sváču pro Adámka, občas vozím jogurty,ale pak se bojím,aby se to nezkazilo..
    Už vařím masíko se zeleninou a ještě nevím, zda rýži či těstoviny. Adámek cestou domů usínal a doma ne a ne usnout. I teďka ještě hejká z postýlky.
    Jinak už normálně je furt v kleku a takhle si hraje a už se převrátil dozadu a přeštil se do hlavy,ale dobrý, breknul, ale jinak nic.
    Bambulko, myslím,že jsme si míry psali, ale ne v tabulce. Je dobře,že vám elektřina už jde, nevím,co bych bez elektřiny dělala. My máme na ní vše..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,411. až 4,425. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist