únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,021. až 4,035. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866250
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Peti, budeme držet palce, aby byla Valča brzo v pohodě a nebylo to nic zákeřného. Mě bylo řečeno, že sunar (asi ten od roku) je prý jak plnotučné mléko. Taky jsem nad ním přemýšlela, ale spíš kvůli penězům. Ten nutrilon je fakt drahý. Ještě jsem teda přemýšlela nad Hami mlíkem. Mě na sunaru, teda sunar kaši vadilo to špatné rozmýchávání. No ale jsem netušila, že může být něco hnusnějšího než nutrilon (teda ten HA je ještě hnusnější než klasický) :O .
    Ivčo, kupovaný přesnídávky. Ty jedl od toho půl roku, ale pak přestal. No a čerstvé ovoce pořád nic. U banánu mu vadí, že je takovej lepkavej, tak ho hned plive. Na jablko nemá ještě dost zubů a nastrouhaný nechce, ani uvařený kompot, po mandarince se osypal a zavařeniny taky nechce. Takže jsme na jogurtech a tmavém pečivu.
    Bibo, mimčo se může otočit klidně až ve 30tt. Ale přeju Ti, aby se otočilo co nejdříve, protože pak prý hodně praská kůže na břichu, když už tam mimčo fakt nemá moc místa. Jedné holce se otočilo až ve 36tt, týden před plánovaným císařem, kvůli tomu, že bylo hlavičkou nahoru.
    No nic, jdu snídat.

    #866251
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Peti,taky držíme palečky, aby Valinka byla co nejdříve v pořádku:)
    Holky, mě ten sunar nepřijde hnusný, nevadil mi ani když jsem ho dala do kaše bramborové. Ale Honza hned,že je tam sunar a že to jíst nebude.. ale snědl to..Už do kaše dávám klasické mléko,jen ho ohřeju.
    A hrudky se mi nikdy nedělali. Ale kaše jsou jiné, s tam se dělají ač se prý nemají..
    Ale my měli nutrilon kdysi dávno a po tom Adámek furt ublinkával,takže proto jsem přešla tehdy na sunar a hlavně nám to ušetřilo plno peněz, když jsme na něm od 4.měsíce.. Tak už si nepamatuji chuť nutrilonu..
    Včera jsem v akci v globusu kupovala sunar za 199,. Normálně ten 12+ stojí cca 250,-. Nechápu, od 10. měsíce byl levnější a od 12+ je zas dražší..
    Dnešní noc už u nás proběhla hladce až do rána. Dokonce jsem se vzbudila dříve než Adámek,já v šest a on až skoro ve třičtvrtě na sedm..
    No a Peti máš pravdu, už je Adámka plná podlaha,furt ho někde naháním. Nejradši cestuje do chodby. Musela jsem už zas vytřít. A zamést, kočičák zas vynesl kamínky z wc.. No já bych tedy nerada,kdyby to Adámek jedl..
    Tak zatím pááá, už mi tu zas Adámek chce vypnout pc..

    #866252
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,prosím tě, vy máte doma tu židličku na jídlo z Ikei? Nevíš,jaká je tam max. hmotnost pro dítě, co se tam dává ?
    Na netu to nepíšou..
    Přemýšlela jsem,že bych jí koupila na cesty. Pojedeme na týden k našim,tak aby měl Adámek v čem sedět. Ta cestovní vyjde i na 1000 a výš.. a to se mi uplně dávat nechce..
    A naši dřevěnou vozit nechci..

    #866253
    Anonym
    Host

    Ivčo, to netuším jakou má nosnost, ale včera v ikei do ní dávali odhadem tak dvouleté dítě. Já si myslím, že dokud tam děcko narve prdel, tak ho to unese 😛 . Teda my máme tu plastovou židličku, mají tam ještě potaženou látkou http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60132663/.
    Jinak jsem teď přepočítávala jak se vyplatí ty různý mlíka. No a pokud to není v akci, tak to všechno vyjde +- jako nutrilon, který kupuju 800g za 299Kč. Oni totiž ty ostatní mlíka mají 600g nebo některý i 550g. Takže když se to pak přepočítá, tak to zase tak velká úspora není. Ale je fakt, že já ten nutrilon kupuju na mall.cz a mám tam osobní odběr, takže 6 krabic mám za 1794Kč.

    #866254
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, já taky kupuju sunar v akci, přeci jen ušetřit pár korun se vyplatí :)) Tak pokud ten nutrilon koupíš v akci,tak u něj zůstaň:)
    No Adámek v té židličce z ikei seděl v té restauračce a v pohodě se tam vešel. Jen on se poslední dobou u sezení houpe a pokud se židlička s ním odsune,tak se děsně směje. Přeci jen ta dřevěná je stabilní.. No podívám se na ní ještě v té ikee a pak uvidím :)) Máme ikeu kousek,tak tam můžeme zajet s Aďou.
    Jinak má Adámek nějakou brekavou celé ráno. Nic ho nebaví.. Tak nevím, co se děje 🙁

    #866255
    Anonym
    Host

    Ivi, stabilní docela je. Má roztažený nohy. Kuba v ní zase rád „poskakuje“ a zatím je v pořádku.
    Kadej mi říká, že dítě nejlíp usne, když je najezený. Zase máme doma výjimku… Kuba nejraděj usíná tak hodinu před jídlem. Teď usnul a jíst by měl kolem 10. Takže když si to protáhne až do 11, tak asi dostane zrovna oběd 🙂 .
    No nic, musím využít toho, že malej spí a trochu zase uklidím. Odpoledne přijde hlídačka, abych mohla taky chvílu pracovat.

    #866256
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já myslela,že Adámek si chce pospat,tak jsem ho dala do postýlky,tak tam akorád rošťačil. Tak jsem ho zas přinesla a rovnou dostal activii a čajík z hrnečku,tak krásně pil a furt mi ukazoval na hrneček,že ještě.Tak snad jiný kupovat nebudu, on se to nakonec naučí z toho z ikei :))
    Evi, tak hlavně, aby se Kubík prospinkal do úsměvu :)) A pak ti zbaštil oběd.
    Přemýšlím,co nám uvařím. Mám tu kuřecí prso. Chci něco i pro Adámka uvařit,tak se musím podívat, co by z toho mohl mít..
    A kdo ti hlídá Kubíka ?
    Jééé Adámek mi zas utekl plazením do chodby…

    #866257
    Anonym
    Host

    Hlídá nějaká vzdálená příbuzná, ale je to 20tiletá holčina, tak ho zatím jen hlídá při hraní, na krmení a přebalování si zatím netroufá. Ale i to mi hodně pomůže, protože dělat můžu z domu. Až si na sebe všichni zvykneme, tak třeba i odjedu z domu, ale zatím si na to ani jedna netroufáme 😀 .
    Já vařím kuřecí soté s rýží. Kuba má rád tu smetanovou šťávu. A budeme to mít oba. Jestli chceš Ivčo recept, tak mám naložený maso v bylinkách, hodím to na páncičku, kapnu tam trochu bílého vína (alkohol se varem vypaří) a ke konci to zaleju smetanou, nejlepší je smetana na šlehání, ale tu nemám. A nechám to už jen trošku probublat. Někdy do toho přidávám sekaný špenát. Chutná to i Michalovi 🙂 . Nebo taky je dobrý to maso zapíct s bramborem, smetanou a sýrem. Jo a říkala mi kamoška, že když jí malej nechce jíst domácí jídlo, tak mu na to dá plátek másla a pak to v 90% sní v pohodě.

    #866258
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    To je dobrý recept 🙂 Škoda,že nemám smetanu doma :(( A zrovna Adámek je napůl ve spánku,tak s ním nemohu běžet do krámku..
    Tak já zkusím něco najít po netu..
    Adámek sní domácí polévky v pohodě. Jen musím ho zas naučit na to ostatní.. Ty zuby nám v tom udělali chaos.. No už pár dnů neměl skleničku,tak snad zas brzo je kupovat nebudu a bude papat jen domácí..
    Tak jdu pohledat a uvařit :)))

    #866259
    Anonym
    Host

    Ivčo, tak změna, nemám rýži, takže to maso bude se špagetama a posypané sýrem! JInak já mám doma preventivně 1-2 kelímky smetany, když vím, že to malýmu chutná.

    #866260
    Anonym
    Host

    Peti, tak co u doktora? Copak Valči je?

    #866261
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak vařím maso s mrkví, jestli znáte :))) Tak snad to bude Adámkovi chutnat. Udělám k tomu kolínka nebo špagety…

    #866262
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Teda holky vy toho vždycyky tolik anapíšete že to sotva stačím přečíst.
    Holky těhulky už víte zda čekáte kluka nebo holku????
    Bohoušek má dnes zase nějekej brekavej den. Teď spinká tak snad se probiudí s dobrou náladou.
    Až se probudí tak se chystám do obchodu vymyslet něco k obědu. Když nic nebude vyndám z mrazáku jitrnice a uvařím brambory. Bohouškovi asi dnes udělám kaši nebo nevím co bymyslet. Už měl polévku zahuštěnou krupičkou tak druhý tak řešit nebudu.
    Noc dnes tak nějak. V půl druhé mlíko a pak spinkal sám v postýlce a já s ním v pokojíčku do půl sedmé.
    Péťo meli jsme úplně to samé vysoké teploty. Dávala jsem octové ponožky, nurofen a druhý den frčela k doktorce a říkala, že je to viroza, že tak vysoké teploty k zubům prej nejsou. Teď už je tak nějak dobrej.Teploty nejsou, rýmička jen maličká a už jen občas vykašlává ty hleny jinak OK. Držím palce ať se z toho Valinka brzo dostane sa je jí dobře. Tak yjsme z toho byli pěkně vykulený. Ještě že mam za sousedku zdravotní sestřčku která kdyžtak poradí.
    Psali jsze včera nějaké ty rady jsem na ro nějak zapoměla odepsat. Třeba jestli zkouším dávat mlíčko ráno. Jo jo zkoušela jsem to a z 99% ho nechtěl a to je škoda to pak nalejt kočce. pak ho nechat vyhladovět. tak to jak kdy. Někdy baštit moc nechce a večer to zblajzne jindy zase pořád řve a něčím se cpe. Takže je to těžký,ale je fakt když mu dám naposledy tak max. v 16 hod tak alespoň sní převážnou část.
    tak už nevím co jsem chtěla napsat no napsala jsem zase takovej román takže budu končit pááááček a pozdravujte dětičky, těhulkám ať není špatně. Nemocným maminkám a dětičkám brzké uzdravení 😀

    #866263
    Anonym
    Host

    Bambulko, já zase četla, že od zubů můžou být klidně i čtyřicítky, ale nebývají dýl než 3 dny. No a moc dr. tvrdí, že rýma od zubů je nesmysl. By mě zajímalo, proč teda měl Kuba 3 týdny z nosu vodovod…
    Tak ten náš darebák to dobré jídlo nechtěl. Tak dostal skleničku. Kolem jedné půjdeme ven, ale spát asi už nebude, když si dáchnul skoro tři hodinky před obědem.

    #866264
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Bambulko,tak jsem si říkala, zda tu jitrnici chceš dát i Bohouškovi :)) ale pak jsem četla dál a už jsem pochopila..
    Tak to moje maso s mrkví nakonec dopadlo dobře, trošku jsem to zahustila mlékem s moukou a pak tu mrkev tam rozmixovala tyčovým mixérem, takže takovou omáčka a k tomu kolínka a Adámek baštil, až jsem se divila :)) Ono to bylo dobré, jen já si to přisolila. Vařím pro nás už bez soli, abych to mohla dávat i mrňousovi :))
    Jinak Adámek dnes úspěšně pije z toho hrnečku z ikei s tím tvrdým pítkem, uplně super si dá kolem toho pítka pusinku a napije se, pak mu to na chvilku dám pryč,aby polknul a pak mi zas ukáže na hrneček a já mu zas dám :)) Tak žádný hrneček jiný už nebudu pořizovat, když mu to tak z toho jde..
    My za chvilku vyrazíme do rossmanna pro pleny a tím pádem i to spojíme s procházkou a doma aspoň nechám otevřené ventilačky,aby se vyvětralo..
    Přejeme taky všem nemocným brzké uzdravení.. páááá

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,021. až 4,035. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist