únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,166. až 3,180. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865395
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Péťo tak to ten náš lump si taky velice oblíbil kytku a že jsme jich měli na zemi hodně – 4 a už je tam jen jedna a i tu okupuje – děs. Hrabe do ní vyhazuje jlínu. Když mu řeknu Bohoušku NE!!!! tak to neudělá,ale musím na něj koukat a pořád to opakovat když tam zase strčí ruku. Čeká jen až nebudu koukat 😀
    Jinak nám taky pořád Bohoušek v noci nesonká. Budí se stále tak 2x na mlíčko a minimálně 2x na dudel. Už mam dost. Občas se zadaří , že si dá mlíčko třeba až kolem 2 hodiny. jinak je jeho čas mezi 23:00 – 1:00 a pak po 4 hodinách. Dnes se rozhodl v 6 hodin vstávat. jsem si ho vzala do postele a on tam řval asi hodinu, že už zkrátka spát nebude. P hodině jsem to nevydržela a vstala. Teď má dopolední spánmek. jen trvá tak max. hodinu. Včera třeba jen půl hoďky. Pak chodí jěště odpoledne tkolem 15:00 tak na půl hoďky. Jak kdy. Někdy se mu ani nechce.
    Já dnes vařila pro sebe rizoto – jen z vepřovky. Manžel má omajdu ze včera a polévku a malej má taky polévku ze včera. A zase vymyslet něco na zítra 🙁
    Tak hezký den u nás je zase hnusně

    #865396
    Anonym
    Host

    krásný den, i když je u nás zataženo, sice jsou 4 st ale venku je zima.
    Ani neívm jestli jsem se vám nefacebookovým pochlubila včerejším svatebním darem. pošťák donesl obálku a v ní byla knížka o naší svatbě a lásce, jak se princezna petra a princ martin do sebe zamilovali. je to nádherný a fakt originální dárek.
    a dnes jsem vyčmuchala zas něco, co by se mi líbilo. pro nás mě nebaví péct v troubě, je to takové suché, když maso peču na plátky, tak jsem si objednala multifunkční hrnec concept, stojí teda 2790 kč, nyní ale je k tomu dárek a poštovné zdarma a protože jsem na fb a klikla na té jejich stránce že se mi to líbí, tak hrnec výjde na 2599, což se mi fakt líbí. jen takovou prkotinou ušetřit 200, no ne?
    Teda Ivi, ty se činíš, takový úklid. já jen vytřela. vařit nemusím, máme ze včera rajskou polívku, martin jde na odpolední ,tak tam bude mít druhé a já si dám palačinky. malá jako obvykle skleničku. ta nám zatím spoinká na terase, už od 10, ale před chvíli šuměla chůvička, tak koukám z okna a mlela sebou a zavřené očka, asi škaredý sen.
    No a u nás ty noci i když spíme tak také nejsou bez probuzení. cca 2x máme buzení na dudlík, ale je zvláštní že to je jen když ještě my nespíme. pak jak jdu spát, najdu dudlík, dám si ho do kapsáře (kdyby náhodou v noci dožadovala, tak ať nešmátrám v postýlce po slepu) a pak spíme do té 6. dám ještě dudel a spíme do půl 7 a ted v pslední době do 7 a půl 8. to hledání a dávání dudlíku v noci je fakt mi nepříjemné, máme postýlku na té úplně dolní zarážce a tak to se musím natahovat a dělat ze sebe saxanu. bohužel v ložnici nemáme prostor abych odsunula postýlku. navíc nerožínám, at se malá neprocitne vůbec.
    nevím co si na sebe vymyslet za práci. se celkem nudím. ředitelovi jsem udělala nějaké tabulky, a píšu si ted jen na fb, nebo po mejlech s těmi dodavateli našich dárků pod stromek.
    a nezlbote ty naše prďolky, jo a leni jak jsi se ptala, tak valči dám i přes ruku lepanec a jednou mě tak vytočila u koupání, tedy u utírání, že dostala ještě přes vlhkou dupu a to fakt luplo. ale najednou se zaazila a byl klid. jen jsem tedy někde vyčetla že by se dítka bít neměli, protože pak si myslí, že vše se vyřeší agresí, ale já zas nejsem na nějaké domlouvání, navíc když ted ještě ani neví co je slovo ne a dělá si ze mě pořád prču. prý po roce začnou chápat naše slova a to by už měli poslouchat, jakž takž. no to jsem zvědavá

    #865397
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak oběd je výborný, ale milej mladej pán se rozhodl, že polévku jíst nebude.. Něco málo jsem do něj dostala, pak jsem mu ty nudličky ještě musela udělat na menší, pak mu to ohřát.. pak už jedl, ale samo to jen sysloval do pusy, takže pak se mi div nedávil.. takže mě tak vytočil, že jsem na něj křičela.. pak mě to mrzelo.. vařím se s tím, jemu tam dávám i masíčko a on to nejí.. přitom to neměl tak řídké.. Před chvilkou snědl pribiňáka a je spokojený.. Ještěže jsem si nechala masíčko z polévky a zítra ho bude mít se zeleninou.. On není asi moc polívkový..
    Teď jsem nějaká přešlá.. venku hnusně.. Péťo, se máš, že můžeš malou vystrčit ven a spí ti tak dlouho. AĎa tedy spí docela dlouho i v postýlce, ale občas by ho taky jen vystrčila a nikam nechodila..
    zatím páá

    #865398
    Anonym
    Host

    Ivi, ano je to velká výhoda, ale zas i nevýhoda, protože já tak sedím doma. v kopcích se mi chodit nechce od ničeho k ničemu a martin má v práci auto, takže nemůžu ani do města. dneska jsem nějaká přešlá, spát se mi chce a nic mě nebaví. ale asi bych to vyřešila otevřením okna dokořán, pěkně oblíct i do postýlky a fakt okno naplno.
    dám vám odkaz jak už konečně plazíme. jsem zvědavá kdy to půjde i na kolínka atd http://www.youtube.com/watch?v=RtmAqgw19Lk

    tak jdu pro prádlo do sušky a asi dát malou do postýlky at nikam neuteče a já nechvilku se natáhnout taky. fakt mi padaj oči

    #865399
    Anonym
    Host

    Já jsem dala Kubíka do postýlky a otevřela jsem okno. Hezky spinká už hodinu. Jsem původně plánovala prochajdu, ale mám nějak strach se vzdálit od záchodu. By mě zajímalo co jsem zase sežrala.
    Peti, Valča se hezky plazí, je docela rychlá.
    Jinak kdo je FB, tak jsem tam hodila pár foteček jak jsme se byli onehdy fotit.

    #865400
    Anonym
    Host

    Krásné ránko vinšuju…
    Tak dneska jsem nějaká aktivka. Už jsem stihla snídani, sprchu, zapnout myčku, vyžehlit, zamést a vytřít. Ještě musím zvládnout asi 2 pračky a mám dneska hotovo. Na oběd bude mít Kubíček skleničku a já něco u mrazáku, ještě teda nevím co tam vylovím.
    Jinak noc byla zase pekelná. Večer usnul asi o půl 8, ale po 10 se vzbudil, tak jsem mu dala dudlík, na chvilku usnul, pak zase řve, tak čajík, pak jsem zkusila nutrilon, ten odmítl. Pořád řval, tak jsem do něho nazvala nurofen. pořád ale nechtěl usnout. Tak jsme si ho vzali do postele, tak tam pořád někde lozil, prohlížel si čelo postele, povlečení, manželovi hodinky,… Pak jsem ho dala skoro o půlnoci do postýlky, už teda neřval, ale chtěl mě pořád vidět. Takže jsem si lehla asi až do půlky postele, protože mezi postelí a postýlkou mám noční stolek. Tak jsme na sebe ještě chvílu koukali a pak konečně usnul. Kolem 2 se vzbudil na dudlík a na mlíko až o půl 5. No a já vstávala v 6. Takže bomba noc!

    #865401
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky§
    Děcko ty jsi ale akční takhle po ránu :O . To je skoro půl dvanácté a já stačila jen umejt nádobí, dojít na nákup a vyčistit kotel a sundat prádlo ze sušáku a už se mi nechce nic dělat 😛
    K obědu jsem vyndala z mrazáku kuřecí uzený stehna a uvařím k tomu bramborovou kaši. A Bohouškovi jsem vyndala skleničku páč mi dochází fantazije co pořád vařit. Když už jsme u toho mohl by už bramborovou kaši – jako tu co jíme mi s mlíkem???? Nebo třeba s kojeneckým mlíkem??? Hmmm to jsem ještě nezkoušela a ani nevím jestli to může a zda by to šlo z toho kojeneckého mlíka 😐
    No jestli víte tak napište a nmusela by jsem na zítra nic vymýšlet a udělala by jsem mu tu kaši
    Péťo ta knížka nemá chybu je nádherná…. super nápad
    No jinak u nás zase hnus počasí. Poprchává či co to padá z nebe. Je tam vlezlo.
    Bohoušek dnes usnul..sám a beze mne. Hmmmm jsem musela jít čistiti ten kotel tak jsem ho dala do postýlky. Dala mu tam pár hraček a řeklaže za chvilku přijdu a když jsem se vrátila tak spinkal. zlatíčko moje
    tak pa pa pa jdu juknout jak vyčisit dehet z kotle. Hrozně to dehtuje a nejde to pořádně vyčistit :@

    #865402
    Anonym
    Host

    Ahojky mamky,
    tak se vám musím pochlubit. Jak pořád říkám, že musím přému uspávat v ruce, tak večer už to zvládáme v postýlce. Musím tedy být u něj a hladit ho po hlavičce nebo poklepávat po prdelce, ale usne. Takže obrovský pokrok :o)

    Akorát tedy teď po obědě… Šmudlal si očička, celý červený ospalý, hlava mu padala, ale jakmile jsem ho dla do postýlky tak začal dělat takový scény…. Musela jsem to jít rozdýchat do obýváku jinak bych mu asi nějakou lupla na zadek. fakt se mnou cloumal vztek. No ale pak jsem se vrátila dala mu napít, tošku ho pochovala a zas ho šoupla do postýlky a už usnul…

    Bambulkos tou kaší řešim to samé – asi ji zkusim z toho koj. mléka. Mám tu jedno od Hami co jsem dosatla zdarma – tak ho třeba aspoň spotřebuju….

    Holky neměla včera jít Biba k tý doktorce s tim těhu? Jsem napnutá zda napíše :o) Snad je všecko OK.

    No nic jdu si udělat oběd a chvilku odpočívat…

    papa

    #865403
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak už mám zase těhotenskou průkazku a jsem už vlastně ve 12tt. Včera jsem mimčo viděla a doktorka říkala, že je čilý, fakt házelo nožkama a ručkama :), má tu délku k zadečku asi 3,5 cm. Říkala, že je dobře, že jsem přestala kojit, protože ten prolaktin není pro plod dobrý, může mu nějak poškozovat růst. Takže to je opravdu pravda :), sestra říkala, že to bude na začátku dřina, ale pak se nám to vrátí, budou si spolu hrát, spolu všude chodit, no snad jo .. Fíla nese to odstavení celkem statečně, jen teda je se mnou v posteli, ale třeba dneska vlastně spal celou noc, jen párkrát bekne a převalí se. Rád teď spí jako v kleče, tak se v pytlíku někdy do tý polohy nemůže dostat a sedá si a jak je rozespalej, tak zase padá a už mě párkrát pěkně bacil hlavou jak beranidlem..Snažíme se mu dávat Nutrilon, ale moc tomu teda nedá, tak mu ho pašuju, kam se dá. Budeme se muset zase snažit ho dostat na noc zpátky do postýlky, ale teď je to asi moc, když byl zrovna odstavenej, ještě ho vystrčit z postele, já myslím, že tak od začátku roku, ale bude to potřeba, aby spal v postýlce, případně s někým jiným..No jinak jsem teď nějak mimo, tak jsem vše nestačila přečíst, respektive nějak vstřebat, ale Bambulko bramborová kaše z UM jde, to dělám už od začátku, vlastně to je naše nej příloha..Tak já si jdu něco asi ještě sníst, střídá se mi taková celkem nechuť k jídlu s občas hladem, no minule jsem to nesla nějak hůř, moc nevolností jsem neměla, spíš takový nafouklý břicho a velká únava, teď jsem taky bez energie, ale přijde mi to nějak míň..Tak se mějte pěkně, já běžím..papa

    #865404
    Anonym
    Host

    Bibo, ještě jednou tedy gratulace k již potvrzenému těhu a v takovém stádiu, ty bláho, to už máš skoro 1/3 za sebou. no teda. O kojení když je další na cestě, nevím zda jsem to psala, ale kamarádka díky tomu přišla o mimčo, je to ted asi měsíc. Ondrášek je listopadové dítě, takže měl ted rok a také se jim přes kojení podařilo. dr jí jen doporučila těhu vitamíny, ale asi zapoměla říct o tom kojení a tak mamina vesele kojila dál a vzhledem k tomu že studuje dálkově výšku, tak i odstříkávala aby měl malej mlíčko přes den, když nemůže být s ním. ale v 9 tt se přestalo nové mimi vyvíjet.
    Holky jinak já jsem od včera taková nějaká divně přejetá, znuděná. asi tím počasím. zítra bude líp, jdu mezi lidi do práce a tak vyrážíme s valinkou už po dopo sváči, pojezdíme po městě, dám jí v půl 1 na hlídání apak pojedu na poradu. fakt se i těším. ty dva dny jsou na mě nějak škaredé
    . Bambulko, z umělého jsem také dělala kaši a šlo to 🙂
    a dnes máme novinku, konečně se Valuš posadila sama 🙂 , už 2x, ale jen ráno a od té doby zas nic. ted se mi tady plazí jak had, zjistila šuplík u pc stolu že jde otevřít. no jéje to bude veselo. máme hodně otevřený byt a nikde nezavíráme dveře, už skrz toho že topíme krbem a chceme at se to dostane co nejvíc do tepla a my tak šetříme co nejvíc na plynu. jsemzvědavá jak to bude dál s tou její zvědavostí.

    #865405
    Anonym
    Host

    Bambulko, já taky dělám normálně kaši s UM a troškou másla. Jinak prý když se dělá omáčka, tak se do ní už může dát klasický plnotučný mlíko, ale musí s převařit. No, já i ségra jsme byly od 6 týdnů jen na kravským převařeným mlíku, sunar nám prý nechutnal a mlíko měla mamka od sousedky, měli krávu. Takže mlíko denně čerstvě nadojený.
    Jinak já nejsem nijak akční, ale byla jsem ráno naštvaná, že jsem se málo vyspala, tak jsm to ze sebe potřebovala nějak dostat. Teď už zase nic nedělám, celej den sedím u PC a ani už nevnímám na co se vlastně dívám. Tady taky cosi padá z nebe. Byla jsem chvilku se psem (stavila se tchýně, tak jsem jí dala malýho ašla se psem) a když jsem se vrátila, tak jsem měla vlhkou bundu. No ale na prochajdu s kočárem to fakt není.
    Bibo, gratuluju k hýbajícímu se červíkovi! určo to bude ze začátku náročný, ale pak budeš ráda. Já jsem raděj pro děti blízko u sebe než jako bývalá sousedka, který tvrdí, že dítě má mít tak do 5 let matku jen samo pro sebe.
    No nic, asi si udělám kafíčko a juknu co je v televizi…

    #865406
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    Bibo, moc gratuluji k mimi, ať pěkne roste 🙂
    Bambulko, já tu kaši taky dělám s umělým mlékem. Udělej jí jako děláš vám, jen tam pak dej to umělé..já tedy udělám jako do flašky trochu sunaru a pak to přileju k brambrám a zamixuji to. Aďovi to moc chutná. Jednou jsem mu tam dokonce dala banánový sunar, páč jsem doma neměla bez příchuti a snědl to taky.. sice to byla zvláštní chuť..
    Péto, gratulujeme k hačání 🙂 Babyzno – výborně, vy toho prcka to naučí, spinkat bez náruče:)
    My jsme dneska jeli na pokec s maminou a její holčičkou, co je známe z porodnice, holčička se narodila ve stejný den jako Aďa. Je tedy asi o tři kg lehčí než Aďa a kratší, ale zato leze a stále si stoupá a má čtyři zuby.. Aďa pro ti ní byl jako starší brácha.. Furt se k ní měl, tedy tu chvilku, co zrovna byli oba vzhůru..nejdříve spala Mája a pak zas Aďa.. Bylo to fakt moc príma:)) Aďa byl uplně vzorný a furt se usmíval. Většinou na cizí lidi se nesměje a rovnou řve..
    Jen jsem se zas cestou zpět zpotila, fakt už mě to štve, tak jsem si musela dát sprchu a teďka i piju čaj, zas abych neonemocněla..

    #865407
    Anonym
    Host

    Hezké ráno všem.:D 😀

    #865408
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Krásné dopoledne všem i tobě Elenko:D 😀
    Holky, už máme vidět špičku zoubku:D Tak za chvilku Aďa bude zubáček:# 😀
    Včera usnul krásně kolem sedmé hodiny, ale v deset začal řvát a ne a ne se utišit, tak jsem mu musela dát panadol baby.. ač účinkuje až po půl hodině, tak Aďa hned jak ho dostal, tak se utišil a spal dál až do rána..
    Tak jsem byla ráda, ono je to asi dost náročné, to prorážení zoubku..
    Jinak docela obstojně AĎa otravuje kocoura. Kocour vždy leží co nejblíže puzzlím, ale jakmile se tam AĎa krouživými pohyby dostane a je kousek od něj, tak kocour radši zdrhá.. Ale zas pak přijde zpět.. Aďa začíná být v tom posunování fakt lepší a lepší, dřív jsem ho mohla nechat v prostředku postele a on tam byl na bříšku a teĎka se přesune až na kraj postele, nejlépe k zadku postele, kde je takové malé „čelo“ nebo jak se tomu říká, když je to v nohách.. a tam do toho buší.. občas mám strach, že si o to dá do hlavy..
    Zatím nevím, zda mám Aďovi vařit nebo mu dát skleničku, včera jsem koupila jednu na zkoušku z DM, tu jejich.. Jo a jak jsme včera byli na tom pokecu, tak Aďa Máje snědl všechny ty kukuřičné chřupky, tak jsem mu je taky sehnala a to v lékárně za 15,-. To fakt jde. Tak už může vesele baštit svoje:D

    #865409
    Anonym
    Host

    hojky holky
    Bivi, já jsem teď Kubovi taky dala křupinky. Nějak nechtěl papat sváču, tak aby vydržel až do oběda.
    Dneska bude mít Kubíček na oběd překvapení. Vytáhla jsem mu z mrazáku kelímek s něčím oranžovým a s masem. Tak uvidíme co to přesně bude, ale bude mít k tomu rýži 😛 .
    Jinak náš pes si taky kehne k ohrádce, opře se o šprušle, no a Kubu jde po něm jako slepice po flusu. Pes pak před ním zdrhá. Jednou když jsem Kubu vypustila na podlahu, tak si všiml, že se psovi něco houpá mezi nohama…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,166. až 3,180. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist