Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,096. až 1,110. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882233
    Anonym
    Host

    Misho, ten můj kočárek jsi viděla někde v Praze na prodejně – kombinace sytě a světle zelené a tu barvu jsi chválila, tuším teda, žes to byla Ty – tak proto jsem psala, že kdyžtak budu nadávat na Tebe 😀
    Já dostala od kamarádky nějaké věci na mimčo, no nejradši bych to používala spíš jako rezervní, příliš parády s tím asi nenaděláme, no uvidíme. Už se taky těším, až to vyperu a vyžehlím a hlavně dám všecko dohromady 😀

    #882234
    Anonym
    Host

    Tak jsem koukla zpět do diskuze, Ty jsi ho, Misho, viděla v Liberci a v Praze Lenka, takže mě budete mít na svědomí obě:D

    #882235
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    jo holky já taky dneska spala celou noc. Bydlíme u hlavní silnice, teda ne u nějaké 4proudovky ale provoz tu je a jak nejezdí autobusy, tak tu byl takovej klidek, že i dcera vstávala až v 7:12, nádhera, vyspinkaná jak šípková Růženka. Sice když sem se pootočila tak jsem myslela že nemůžu ani na to WC dojít jak sem měla plnej močák, ale za to chrupkání to stálo.
    K těm velikostem. Vždycky je mám ve zprávě když jdu na nějakej větší UTZ, takže v prvním trimestru, pak ve 20tt, 25tt, a ted ve 32tt. u všech mám že jsem tak o týden na před. Od určité doby je to jen orientační, nejdůležitější je hlavička kvůli porodu a pak váha. Když jsem byla na posledním UTZ před porodem dcery tak měla dost velkou hlavičku a doktorce se nevedla změřit, tak si na to pozvala ještě dalšího dr a tomu to taky nešlo. A pánev mi nikdy neměřili, vzhledem k tomu že jsem prcek (158cm) tak se shodli že vzhledem k váhovému odhadu moje pánev bude prostě malá na to porodit dítko přes 4kg. Ale i prukazce mám že jsem menší což není ideální na rození dětí.
    Máňo jak si psala že u Vás prodávají ještě lahvičky NUK, tak těch se neboj, já je používám, dcera ty od Aventu prostě odmítala. Je pravda že jejich dudlíky jsou podobnější větším prsum, které vlastním 🙂 a proto asi vyhrály. Jinak je to poměrně stará značka a třeba v německu velmi oblíbená. V ČR prodávají třeba lahvičky s krtkem a to u nás frčí. My sme teda nemohly používat ani dudlíčky od Aventu. Prostě se jí nezdáli, každé dítko je holt jiné. tuhle jsem zrovna četla článek o mamince, která všechno nastudovala, jaký dudlíky a savičky, nakoupila ale dítko odmítlo, tak vyslala tatínka, kterému udělala přednášku jak má ten „nejlepší“dudlík vypadat, tatínek přišel s dudlíkem kteréj nebyl ani značkovej ani podle jejích parametrů, ale mimino ho chtělo a už nevyndalo z pusy, a když se maminka ptala tatínka proč ho koupil, tak jí řek že ho vybíral podle tvaru jejích prsou…..Možna nechte koupi dudlíku na taťky ty to mají asi lépe ošahané 😀

    #882236
    Anonym
    Host

    Neboj Kačko, je opravdu pěkný.

    #882237
    Anonym
    Host

    Jo Kačko už vím, ten byl moc hezký, doufám, že se ti barvičky bude líbit. Jinak já dožehlila pro malého plenky, prostěradla a ručníky a teď mě čekají oblečky, ale nějak mi to dnes u té žehličky nejde jsem poslední dobou přes den jak praštěná a to mám dovču asi opravdu pocituji změny talku apod. no dnes se vrací přítel tak už tady nebudu sama tak se těším. Já jsme právě slyšela, že někomu pánev neměří a někomu průběžně v těhu

    #882238
    Anonym
    Host

    Tak jsem ten spánek včera přechválila. Dnešní noc pro změnu stála za prd. Holčička do mě celou noc vytrvale kopala a bylo jedno, kam jsem se zrovna otočila. Normálně se s malou vždycky domluvím, stačí se nějak pootočit a ona se uklidní a spíme dál, ale dnes nějak ne. Asi jí vadila bouřka a vedro. Vstala jsem v 9 a jsem jak praštěná palicí…

    #882239
    Anonym
    Host

    No u nás to bylo podobné, malej tedy nekopal celou noc, ale zato já se pořád převalovala z toho dusna a pořádně zabrala až nad ránem kdy se ochladilo tak jsme po dlouhé době využila i peřinu, kterou mám tedy namačkanou pod břichem. No večer jsem si usmyslela kino dlouho jsme nebyli, půjdem na oddychové piráty tak snad to bude OK. Teď musím zaběhnoout na poštu pro nějaký dopis a pak zase něco odžehlím

    #882240
    Anonym
    Host

    Tak jsem byla na tom ultrazvuku a brisko mi vyrostlo o 3 cm talkze dobr jen mi doktor rekl ze mam min polodove vody a vysoko placentu ale kdyz jsem se vyptavala tak rikal ze tu plodovou vodu ma hodne tehotnych ze to neni nic spatneho.podle ultrazvuku mimi odpovida 32.tydnu tak jsem zvedava kdy se nam prcicek narodi jen doufam ze nakonci cervence nebo v srpnu nebot mi nasel nejakou inferci ktera mi uz vyvolava kontrakce tak musim jen lezet a nic nedelat jinak mi hned ztvrdne bricho a uz to jede a k tomu mi je mizerne od zaludku a z toho dusna je mi na ondleni takze si to uzivam:( nastesti uz mam skoro vse nakoupene tak jsem vklidu uz jen usadit nabytek a dovyprat a vzehlit posledni veci.

    #882241
    Anonym
    Host

    Lenko, tak doufám, že mimčo si ještě dá načas a bude vše v pořádku. S tou plodovou vodou je to opravdu nyní běžné, že jí má těhulka málo, já mám naopak pocit, že jí mám až až, ale doktora jsme se na to neptala. Tak odpočívej a opatruj se

    #882242
    Anonym
    Host

    Holky potřebuji radu, nějak jsem zjistila po vyprání věcí na malého, že mám skoro vše 3-6 měsíců a malinké věci jen tepláčky a různé mikinky a minimum bodýček a pyžámek v té malé velikost, kolik kousků tak máte nebo je potřeba?

    #882243
    Anonym
    Host

    Leni, tak se držte a odpočívejte, nábytek nech usadit druhé a vyprat a vyžehlit taky :). U mě bříško taky docela tvrdne, ale kontrakce to určitě nejsou. Začínám mít občas pocit, že nedojdu 200m na metro, jak to břicho začne tlačit…

    Misho, mě radili, že bych měla mít tak 6x sadu v dané velikosti (tzn. dupajdy+body/košilka, nebo body+tepláčky/punčošky). Těch 6x je prý jakoby minimum, musí se častěji třeba prát, jinak 10x vychází jako pohoda. Mám to od maminky, která o vánocích porodila. Ale hraje v tom roli to, že malá jí strašně pomalu pije, takže téměř neublinkává, takže nemusí často měnit oblečky.
    Nejmenší velikost mám 56ku a asi těch 6 sad, s tím, že když mi to nebude stačit, tak to dokoupím potom (nechtěla jsem zbytečně utrácet za ty nejmenší velikosti, protože jsou fakt na chvilku), menší jsem nebrala až asi co se narodí, kdyžtak to moje mamča koupí během pobytu v porodnici. V Podolí prý oblečky na mimi během pobytu mají od nich.
    Jinak mám docela dost 62 a už i nějakou 68ku

    #882244
    Anonym
    Host

    Odpusťte holky, že vám lezu do diskuze, ale něco jsem hledala a narazila jsem na tu Mishinu otázku k oblečkům. Mám teď už čtyřměsíčního chlapečka a když byl malý v tom šestinedělí, tak jsem mu bodýčka moc neoblíkala, protože se to musí tahat přes hlavu a ta je u těch nejmenších miminek taková křehká a nelíbí se jim to. Navíc pak, když se pokaká, tak mu to zase musíte táhnout přes hlavu s tím hovínkem..Takže jsem mu oblíkala takové ty overálky (pyžamka). Tu velikost 56 nosil maximálně do šesti neděl, snad ani ne, už tak po měsíci mohl nosit tu 62. A měla jsem jich tak 10, ono to číslování se u různých výrobců docela liší, takže některé byly asi rovnou trošku větší. Budu vám držet palce, opartujte se :). B.

    #882245
    Anonym
    Host

    Odpusťte holky, že vám lezu do diskuze, ale něco jsem hledala a narazila jsem na tu Mishinu otázku k oblečkům. Mám teď už čtyřměsíčního chlapečka a když byl malý v tom šestinedělí, tak jsem mu bodýčka moc neoblíkala, protože se to musí tahat přes hlavu a ta je u těch nejmenších miminek taková křehká a nelíbí se jim to. Navíc pak, když se pokaká, tak mu to zase musíte táhnout přes hlavu s tím hovínkem..Takže jsem mu oblíkala takové ty overálky (pyžamka). Tu velikost 56 nosil maximálně do šesti neděl, snad ani ne, už tak po měsíci mohl nosit tu 62. A měla jsem jich tak 10, ono to číslování se u různých výrobců docela liší, takže některé byly asi rovnou trošku větší. Budu vám držet palce, opartujte se :). B.

    #882246
    Anonym
    Host

    Misho, já měla původně v té vel. 54-56 jen pár kousků, ale díky nadílce od sousedů už nemusím nic řešit a mám toho požehnaně. Ale původně jsem měla 6ks, pak 11 ks (kvůli tomu požadavku z porodnice) a tím bych normálně skončila, kdybych nedostala ty další věci 🙂 Ale budu reagovat na příspěvek Biby. Já mám v téhle velikosti skoro všechno s křížením vepředu, takže nebudu muset nic přetahovat přes hlavičku. Každopádně všechna bodýčka s dlouhým rukávem mají zároveň křížení přes bříško. Ale nevzdávala bych ani bodýčka, co mají přetahování přes hlavičku, přece jen dobře drží na tělíčku, nikde nic nevylézá a nemusíš hlídat holá zádíčka. No a když se prokadí až na bodýčko, tak to také přežije, když mu to přetáhneš přes hlavičku 🙂 Určitě to neznamená, že ho tím bodýčkem zmažeš po celém těle.

    #882247
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    U dcery bodička tenkrát začali a já se do nich zamilovala tak sem jich měla nakoupených a na záda je to nejlepší… košilky a halenky jsem dávala málo. Teď mám taky ty nové s křížením vepředu, ale i tu klasiku. Ty body se nevyhrnují a když přijde návštěva a miminko si chce pochovat tak na zádička jsou bodička super mimi se nemusí kontrolovat jestli nemá náhodou vyhrnutou halenečku 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,096. až 1,110. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist