Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,281. až 2,295. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883418
    Anonym
    Host

    Už jsem to zrychla okoukla :). To, co se mi nejvíc líbí, je zrovna vyprodané. Tak třeba časem, ještě to pak prohlédnu pořádně.
    V nextu jsem ještě nekoukala. Já byla včera v tom mothercaru náhodou. Ale stačilo se zmínit, že tam mají krásné věci a babička hned, že udělá ježíška. Tak to ještě promyslím. Bundička, co se mi líbila, by v pohodě byla i pro další mrně, je do bíla. Babička se chystá uplést bílého kulíška, tak by byla fešanda 🙂

    U nás noc taky super, krmení po 3h, spíš ještě po mín. Ve 3 ráno jsem nevydržela ty rány do stěn košíku, jak se mlela a vzala ji k sobě. Myslela jsem, že se zklidí a bude třeba spát dýl. Ale ono nic a navíc pak okopávala mě. Ted chrní, asi dohání noc.

    #883419
    Anonym
    Host

    Taky se mi podařilo uspat, ale na dečce mezi hračkama, jo ty rány v košíku jsou hrozné. Seb se probudí a začne talčit a když má hald tak mlaská a papá si ruce nebo olizuje košík :-). To Seb dostane k Vánocům od mých rodičů větší autosedačku, to je praktický dárek a bude před létem stejně potřeba a z přítelovi strany tak jsme mu vybrala to nádobí na dlabíní a my mu asi kouíme nějaké hačky do vany a uvažujeme nad tou sítí pro mimča, ale nevím zda teď kupovat pro ty úplně maliné nebo už pak větší aby vdržela a mohli jsme do ní i my

    #883420
    Anonym
    Host

    Jů, tak tady se probírají značkový obchody, no já se byla včera mrknout u nás v dětským sekáči. Mají tam nádherné věci, ale teda ceny horší než v dospěláckým. Se stovkou v kapse jsem myslela, že seženu nejmíň nějaké dupajdy a teda ani náhodou:| No neva…
    My měli noc úplně super, kojila jsem kolem půl osmé a pak mě malej vzbudil až o půl třetí a půl sedméí:)
    Holky neslyšely jste někdy někde, jak dlouho může být dítě vkuse v šátku? Chci jet dneska vlakem do Brna a nebudu brát kočár, dost by mi zavazel, jen si říkám, jestli teda při každé možnosti malýho radši z šátku vydělat a chovat v jiné poloze, nebo jestli jim to neva, být tak od krmení ke krmení a pak zas…

    #883421
    Anonym
    Host

    Kačko, on si určitě řekne, až se mu v tom šátku nebude líbit. Mě Eli vydržela zatím 4h v kuse, pak se začla vrtět – hladem :), mezitím si jednou trochu pozměnila polohu, spokojeně na mě koukla, ale jinak spala jak dudek. Víc jsem nezkoušela. Zítra bude zase šátkový výlet :), tak uvidím. Já v tom šátku malou jinak nenosím, aby si nezvykala, takže když je to jednorázově, tak bych dobu asi neřešila. Ale stejný dotaz už mám napsaný na papírku pro paní doktorku, jenže to bude až za týden, tak ti to nepomůže.

    Značkové obchody :). No, my máme všechno po sousedech, tak něco málo bych malé mohla dopřát i nového. Ale ty ceny jsou tak hrozný, že to bude fakt minimum a nejlíp z výprodeje. A ještě nakupujeme v Lidlu, teda tam nakupuje vždycky babička. Zrovna včera mi hlásila, že koupila nějaká bodíka – prý modrá, protože růžová se jí zdála až moc růžová 🙂

    #883422
    Anonym
    Host

    Kačko já si také myslím, že když je to občs tak doba dítěte v šátku není asi moc řešená, jsou matky, které děti jinak nenosí.
    No u nás se teprve bude zítra vázat a budeme zkoušet tak snad se mu tam bude líbit. Ted dobaštil a baští si ručičky 🙂 a já mám pak pocit, že nemá dost ale když mu chci dát tak se odvrací a začne brečet tak má asi bříško napucnuté.

    #883423
    Anonym
    Host

    Ahojky, tak jsme to včera zvládli, nakonec v tom šátku až tak dlouho nebyl, ale máte pravdu, že by si řekl, kdyby už se mu něco nelíbilo. Já si říkám, že indiánky je nosily v šátku furt a jací z nich pak vyrostli zdatní indiáni:D , tak jim to třeba zdravotně vadit nemusí… Misho, nenech se při vázání odradit, kdyby se ti Seb vzpíral – ten náš to dělá, ale když vyrazíme, tak je spokojenej:) Jinak si myslím, že cucání pěstiček už nemusí nutně znamenat hlad, ten náš je má v puse furt:P A co se týče doby těsně po kojení, tak to já musím obvykle Radovánka ucpat dudlíkem, jinak je strašně neklidnej a hází sebou…
    Já asi nové oblečení celkem oželela, teda vlastně mě to ani nijak neláká a necítím resty:$ , spíš se těším, co si pro mě připraví kamarádka po jejich synkovi – má ho o dva měsíce staršího a z čeho vyrostou, to mi za tepla za příjemné ceny posílá – a jsou to krásné věcičky a naprosto bez známek použití:) A nové oblečky dostáváme jako dárečky od rodiny… Spíš bych si chtěla koupit pěknej měkkoučkej fusak na zimu a byl mi vnucen fusak ještě po mně, že je osvědčenej a já nevím co:S No ale dva fusaky se můžou hodit, kdyby ten jeden třeba poblinkal, že??:P

    #883424
    Anonym
    Host

    No dnes šátek vyzkoušíme. No já právě včinu dostávám od švagrové nebo to mám z aukra, tak si užívám, že je občas něco potřeba a můžu to koupit nové a hezké. Teďm áme nějakou kecavou. Jinak Seb má už druhý den nazelenalou stoličku, tak mi teď bylo řečeno, že když ho občas nakojím z obou prsou tak je to tím, vypije více předního mlíčka, ale řešit to prý nemám. Furt jsem přemýšlela jak to udělat aby si z prsa více vytáhnul, tak prý mám dbát na to, aby měl hodně otevřenou pusu a bradu hodně zabořenou že je pak „větší síla“ jen že u nás je malá pusinky a většinou si nacucne bradavku a pak jí má postupně hodně otevřenou, ale to už je po 5 min a je na něm vidět, že už nemá takovou sílu….

    #883425
    Anonym
    Host

    Náš Maxík si baští ručičky také skoro pořád, takže to známka hladu není. V pondělí jsme byli u doktora – 61cm a 5,650 kg (ten den měl přesně 12 týdnů). Na zelenou stoličku jsem se ptala, také jí občas má (někdy víckrát denně, jindy několik dní vůbec), už si přesně nepamatuji, jak to doktor říkal, ale myslím, že povídal, že je to kvůli nezralosti žlučníku. Asi občas pošle víc žluči než jindy. Vím, že se traduje, že zelená stolička = hladová, ale Maxík přibírá dobře, za 4 týdny 900 gramů, takže je v pohodě a já už si zelených hovínek nevšímám.
    Maxík se teď při kojení dost vrtí, takže jsem na noční a ranní kojení zavedla pozici v leže a je to balada. Já jí teda spíš zavedla kvůli tomu, že mě dost bolí za krkem a takhle je mi to pohodlnější, ale i malému se líp pije. Teď jsme dvě noci po sobě kojili tak ve 3 nebo 4h, ale předtím spal několik nocí 8-9h a poslední dvě před znovuprobouzením v noci spal dokonce 11h v kuse.

    #883426
    Anonym
    Host

    Man hladová stolička je hnědá, sporadická a páchnoucí. Ta zelená prý nic hrozného neznamená, tech důvodů může být více i strava matky, to přední mléko a co jsme se dozvěděla, že pokud je solička dlouho v plence a jde tam vzduch tak ona časem právě zelená. Tak to máte hezké míry a váhu. No nám Seb tento týden moc nepřibral tak nevím zda to mám řešit, nebo prostě je jeden týden pauza. Přibral cca 80g do teď to bylo průměrně kolem těch 200g týdně, ale je pravda, že tento týden bylo to očkování paod. Koukala jsme na diskuze a holky tam psali, že jim děti občas nepřibrali a doktorka to neřešila pokud to nebylo dlouhodobě. Tak třeba nám ten náš špunt roste do délky, máme jen 56 cm ve 2 měsících tak mi přijde že je malinký, ale doktorka nic neříkala

    #883427
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    To Máňo hezky rostete, bude to kluk jak buk.
    Misho děti občas nepřibírají a pak to doženou, asi bych to nějak zásadně neřešila, pokud vysloveně neječí furt hlady.
    Nám Stázka sice hezky baští, roste, ale odmítá být na bříšku, to ječí a hned se poblinká. Viky se ve dvou měsících otáčela a Stázka zatím ani hlavičku moc nedrží…..Každý dítko je holt úplně jiné.
    My koupili novej fusak, tatínkovi jsem ukázala jakej by se mi líbil (http://www.lodger.com/products/bunker/collection_129/) a že ho nutně potřebujeme 😀 , dostali sme od jeho kolegů poukazky na 1500 do CHicca, tak to tak peněženku nebolelo. Předtím sem měla od Emitexu od tchýně a byl na dvě věci…..Do korbičky se blbě dával, do sporťáku taky, univerzální díry na kšíry byly tak univerzální že nám nešly a to že je pro dítě do 3 let, haha, v necelých dvou jí byl krátkej a nenatáhla v něm nohy…. A ke všemu byl divně šedivej.

    #883428
    Anonym
    Host

    Hlady neječíme naštěstí, zrovnajsem včera říkala, že když byl krmenej z lahvičky ten první měsíc tak vlastně pil stejné dávky jako pije teď někdym ám pocit, že kdyby ve flašce dostal 80 nebo 150 ml tak to vypije a bude spokojený. No nám spíš začíná zlobit krkání, někdy se přisaje a po chvilce chce krkat a pak už není šance ho takto nakojit, tak že snm musím do postele a tam si trochu cucne, ale mě ta poloha nějak nejde pořád nevím jak přesně na to, zrovna teď byla scéna proste mu něco vadilo a nechtěl se tak nechat nakrmit tak alespon malý úspěch v leže. hlavnš vůbec nechc spát dopolčo nám dal 45 min a ted už po 10 min zase kníká ach jo pak je nevypalá protivka

    #883429
    Anonym
    Host

    Teda Máni, tak to já ani nechci vědět, kolik má ta moje princezna. Ale odhaduju, že vaší míru a váhu máme už ted v 9ti týdnech. A to pije normálně po 3-4h, s tím že jedno krmení v noci vynechá. Nemám pocit, že bych ji překrmovala.
    Problémy se stolicí máme naprosto jiného rázu. U nás se téměř nekadilo. Ted teprv posledních pár dní začíná být trochu pravidelná stolice. Hodně řídká, žlutohnědá. Navíc malé musím pomoct s tím kaděním. Když se začne kroutit a prdět (nebo řvát mimo hlad), tak jí rozbalím a malinko ubrouskem tlačím na konečník. Ona tlačí proti mě a vykadí se. Heká u toho jak dospělý.

    #883430
    Anonym
    Host

    Leni prostě ti vše spotřebujem, to u nás je stolice minimálně 3x deně. Jinak tedy naše krmení od rána provází řev, teď opět přisál se zakuckal a už jsem ho nepřiložila, ale bylo to po 2 hodinách a ted usnul tak asi hlad moc nebyl, ale prostě mám pocit, že m začíná vadit kojící poloha, no doufám, že to bude odpoledne už ok, jinak se tady v týdnu sním sama zblázním a to přítel jede z úterka na středu služebně pryč a malý jedině neřve když je v náruči a chodí se sním

    #883431
    Anonym
    Host

    Misho, váhu neřeš, já Maxíka vážím každý den večer před koupáním, ale už zapisuji jen pondělní (protože se narodil v pondělí, tak pro ověření týdenních přírůstků) a třeba se stane, že má 3 dny stejnou váhu, pak najednou poskočí o 40-50g, pak zase stojí, někdy i o 10-20g klesne. Ze začátku jsem plašila a pak jsem zjistila, že nakonec má stejně týdenní přírůstek dobrý, tak jsem v klidu. Nedávno jsem ty týdenní přírůstky počítala a většinou byly 200g, někdy i 225g a také byl jeden týden jen 74g. Malý je vysmátý, spokojený, dobře spinká, tak co si dělat zbytečně těžkou hlavu.
    Ros.lenko, my měli porodní váhu 3.550kg a délku 50 cm, takže je to přírůstek 2,1kg a 11cm a to je podle Dr. docela dost.
    Váhově i délkově Maxík vychází podle tabulky oboje cca 75%, takže jsem v klidu. Kdo ho vidí, tak se diví jak je velký, ale my jsme oba čahouni, naši sourozenci také, tak má být po kom.

    #883432
    Anonym
    Host

    Máni, my měli porodní 3310g a 49cm. Před 14ti dny měla malá 5kg a přibírala tak 300g za týden, takže jestli jí to jde jako předtím, tak máme ted jak vy a je fakt dlouhá.
    Dneska poprvé nám Eli zkazila plány. Šli jsme na oběd i s přítelovým tatínkem. Před hospůdkou spustila řev, no a protože byla nakrmená, přebalená a normálně mi neřve zbytečně, tak bylo jasno .. prdíky, bolavé bříško a kadění. Tak jsem otočila, přítel s tátou šli na obě sami a já šla domů pomáhat od bolavého bříška. Doma se malá vykadila a ted leží v postýlce, mlátí rukou do chrastích medvídků a vesele si brouká.

    Ale včera jsme se měli parádně. Byli jsme na výletě .. soos + františkovy lázně + karlovy vary. Eli to zvládla krásně, částečně v šátku a částečně v kočárku. Celý den byla moc hodná. Byla jsem pěkně uchozená 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,281. až 2,295. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist