Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 601. až 615. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871224
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    vidím, že se vám vede dobře a připravujete se na porod a příchod miminka. Delší dobu jsem se neozvala. Měla jsem střídavě nemocné děti a také mne často přepadaly nevolnosti. Ale občas jsem se alespoň podívala co je u vás nového.

    Dnes jsem ve 33. týdnu. Jak to letí! Přibrala jsem asi 9 kg. Ale přiznám se, že jídlo mi teď moc nechutná, zvlášť po ránu. Ale už asi měsíc mohu jíst svou oblíbenou zeleninu. Do té doby pro mne byla nestravitelná a dělalo se mi po ní zle. Tak mám velikou radost! Konečně si v restauraci dávám zas zeleninové saláty.

    O víkendu jsme s manželem vyrazili na obhlídku kočárků. Pořád jsem trochu nerozhodná… Jak jste na tom vy? Už je máte objednané nebo dokonce doma?

    Včera jsem si také koupila plenky na miminko – byly zrovna v akci, ale i tak trochu drahé 🙂 A také měli v akci dámské potřeby, tak jsem nakoupila spoustu balíčků… No, na to až je budu potřebovat se moc netěším…

    Krásný jarní den, jdu zalévat zahradu 🙂

    #871225
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    vidím, že se vám vede dobře a připravujete se na porod a příchod miminka. Delší dobu jsem se neozvala. Měla jsem střídavě nemocné děti a také mne často přepadaly nevolnosti. Ale občas jsem se alespoň podívala co je u vás nového.

    Dnes jsem ve 33. týdnu. Jak to letí! Přibrala jsem asi 9 kg. Ale přiznám se, že jídlo mi teď moc nechutná, zvlášť po ránu. Ale už asi měsíc mohu jíst svou oblíbenou zeleninu. Do té doby pro mne byla nestravitelná a dělalo se mi po ní zle. Tak mám velikou radost! Konečně si v restauraci dávám zas zeleninové saláty.

    O víkendu jsme s manželem vyrazili na obhlídku kočárků. Pořád jsem trochu nerozhodná… Jak jste na tom vy? Už je máte objednané nebo dokonce doma?

    Včera jsem si také koupila plenky na miminko – byly zrovna v akci, ale i tak trochu drahé 🙂 A také měli v akci dámské potřeby, tak jsem nakoupila spoustu balíčků… No, na to až je budu potřebovat se moc netěším…

    Krásný jarní den, jdu zalévat zahradu 🙂

    #871226
    Anonym
    Host

    …omlouvám se, že jsem příspěvek nechtěně odeslala 3x…

    #871227
    Anonym
    Host

    ahooj holky,

    jogo, jestli to bude holčička nebo chlapeček jsme si nechali schválně jako překvapení, tak uvidíme 🙂

    Leni, já mám kočárek už po malé, tak nevybírám. Písni, jaké máš v užším výběru?

    já teda jsem chutě moc neměla, jedla jsem jako obvykle. DO VČEREJŠKA… 😀 začaly mi teďka strašně moc velké chutě na sladké, takže se živím čokoládou a zmrzkou, a ovocem, je to síla, asi to naše miminko bude teda hoodně sladké 🙂 ALE zítra se musím krotit protože si odebírám těch 5 odběrů denně krev na test na cukrovku. kdybych zítra jedla to co dnes a včera tak si mě tam pan doktor ve středu asi zrovna nechá haha 😀 a to ani nechci vidět příští týden tu váhu… achjoo ale co to pak shodím určitě rychle.

    pa pa Jíťa

    #871228
    Anonym
    Host

    Lenik kocarky mi uz mame doma,ja nasla jeden v akci za 8000kc i s autosedackou tak ho mame na zahrade v kulne.Tusim,ze i holky maji.
    Mne zbyva koupit jen kosile do nemocnice a stahovaci kalhotky.
    Jito ty kg vsechny shodime ty si byla i hubena pred tim tak to budes zase.
    Ja bude jak kg,resit hlavne brisko,mela sem ho uplne ploche a dodneska mi rikaji i u doktorky jak je vypracovane,ale svaly se povoluji to je jasne.A prvni bylo taky prekvapko??
    Skoncila sem v praci tak bazen 3*tydne je fakt uzasny,zitra tradicne joga hodlam pokracovat do 8mesice,pokud to pujde….
    ja jsem 29+2 duben mam spoustu znamych na kavicky,zacatkem kvetna se chystame na den k mori je to asi 2h autem!!
    cerven budu travit cekanim na zazrak to az pak 25.6takze myslim,ze cerven by mohl i o 2tydny driv…opatrujte zazraky

    #871229
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    Jíťo, mám teď v užším výběru Maxi Cosi Muru 4 (více se mi líbí 3, ale na lesní cesty je 4 lepší) a iCandy Apple. Ale ten druhý mne v obchodě „na živo“ trochu zklamal. Sportovní sedačka se trochu „viklala“ a je dost složité vyměnit přední 2 kola za kolo 1 (nutno použít šroubovák – žádné cvak-cvak jako u jiných kočárků). Dám si ještě týden na rozmyšlenou a pak objednávám, abych to stihla 🙂

    Když jsem čekala holky, měla jsem ke konci těhotenství také obrovské chutě na sladké – zmrzliny, to byla pochoutka číslo 1. Po porodu to vyběháš 🙂 Asi teď potřebuješ hodně energie. Včera jsem pročítala knihu „Deník nastávající maminky“ od K. Kesslerové. Na jednom obrázku jsou v řadě za sebou fotky těhotné modelky od početí miminka do cca 6 měsíců po porodu. Nejlepší je fotka den „po té“. Bříško má totiž skoro stejně velké jako před porodem. Ale, po půl roce už má zase svojí postavu. To mne trochu uklidnilo, protože mám podobný zážitek z porodnice…

    Jogo, obdivuji jak jsi už připavená! Stahovací kalhotky jsou dobrý nápad. Také o nich uvažuji, jen nevím, jestli teď dobře odhadnu velikost… Je super, že si teď můžeš užívat hezky čas do porodu a chodit plavat a na jógu, jet k moři. To je báječné. První těhotenství je v tom nejlepší 🙂

    Co říkáte Báře z úvodní stránky webu? Dost mne polekalo, že rodí už ve 35. týdnu a miminko nemá ani 2 kila. Je mi jich obou líto…

    Pěkný večer a dobrý spánek

    #871230
    Anonym
    Host

    Ahoj holky a Leniku clanek o Bare sem cetla,ale je dokonce je 34+2,1700kg je opravdu malo,a to pisou,ze mimi muzou mit mezi 1700-2,5kg,hlavne at jsou obe zdrave!!
    Clovek prave nikdy nevi,no zazrak si u mne lebedi,ale ja budu jen 30t tuhle sobotu,ty stahovaci kalhotky si koupim ve sve velikosti,mozna koupim dve ruzne velikosti,stejne jich koupim vice!!
    A Leniku ty ted cekas 3zazrak a ty jsi z Prahy tez.?
    J ajsem delala od ledna jen na polovicni uvazek,tak jsem ve volnych chvilich nakupovala,3*i pres internet,seslo se mi tu asi 15brindaku!!Z toho sem 5*koupila pravda.
    Veci do 0-3mesicu jsem dostala,to sem koupila jen opravdu 1*body,a tak sem zacla kupovat vetsi velikosti!!
    Zitra joga,bazen drzim Bare pesti a vy opatrujte zazraky!!!

    #871231
    Anonym
    Host

    Jinak deloha se zavinuje po porodu 10dnu,pak ma pry zpatky svuj tvar a co ty Jito kdy se ti srovnalo brisko a vaha po prvnim.Znam i lidi co do 3mesicu meli svou vahu,ale to zalezi,holky hlavne zdravi,vaha se srovna i kdyz ja ji taky resim!!!

    #871232
    Anonym
    Host

    ahojte holky,

    jasně že váhu shodíme, to je bez debat 🙂 dnes si odebírám tu krev tak jsem bez sladkého. zatím to zvládám dobře 😀 doufám že budu mít zítra dobré výsledky a že už mě nebudou chtít vidět, až po porodu na kontrolu.

    u prvního to překvápko nebylo. věděli jsme že bude holčička. teď ani nevím co bych stejně chtěla, buď bude páreček, nebo budeme mít doma dvě princezny. hlavně ať je zdravé. to co se dějě s těhulkou Bárou je síla, z toho mám teda obrovský strach, hlavně taky má ještě Sabinku, bude to mít těžké. ale zvládnou to, určitě budou OK.

    Leni, Maxi Cosi Mura 4 je náádherný kočárek, celkem levně ho mají tady: http://www.slune-cz.cz/kocarek-maxi-cosi-mura-4-hluboka-korba-dreami-autosedacka-cabriofix/ a jakou barvu zvolíš? kdybych si kupovala druhý kočár, asi bych do něj šla. líbí se mi víc ta 4 kolka a je to asi i praktičtější jak píšeš.

    tak a co budu kupovat? hlavně musím plínky na miminko, jednorázové kalhotky do porodnice a vložky.. jinak se asi moc nerozšoupnu, ještě chvíli potrvá než se s financemi dostaneme na nulu, takže se musíme krotit a kupovat jen to nejnutnější. ale určitě dostane miminko nějaké dárečky, tak i hezké věcičky budou. zatím mám jeden dáreček už doma – overálek z Nextu, je i s čepičkou, a vzor – černobílé pruhy jako zebra. moc roztomilý 🙂

    tak ahoj jdu si zase píchnout krev :# snad už to je dnes naposledy…. držte palce, budu to vědět zítra odpoledne.

    #871233
    Anonym
    Host

    jo ještě ses ptala jogo, na to břicho, no do těch 6 týdnů bylo celkem normální, bylo povolené, ale nic hrozného. já jsem moc necvičila. váha mi šla do 3 měsíců níž než před těhu, asi na 59 kg, teď bych chtěla i víc cvičit, snad najdu čas, ale myslím že kdo chce, čas najde vždycky. mám doma knížku podle které se dá cvičit, je to metoda cantienica.

    #871234
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminy 🙂
    tak koukám,že už máme skoro vše všichni nachystaný a připravený pro ty naše zlatíčka!
    Dnes jsem byla u dr. na ultrazvuku a vše vypadá jak má,jen mě překvapila ta váha mimča – 1450g,myslela jsem,že má rozhodně míň,ale prý je to normál.
    Chtěla jsem se vás holky zeptat,jesli navštěvujete nebo se chystáte navštěvovat nějaký kurzy? Pořád o tom přemýšlím,ale nevím,kdy je nejlepší doba.
    Jinak Jíťo,držím palce,ať ti ta cukrovka dopadne na 1 a samozřejmě držím palce Báře,ta zpráva mě fakt šokovala. Ale věřím,že budou oba v pořádku!!!
    Opatrujte se 🙂

    #871235
    l leník.
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,

    Jíťo, jak jsi dopadla s vyšetřením na cukrovku? Věcičky v Nextu jsou nádherné. To je dobře, že jsi si udělala radost s overálkem 🙂 Ty jednorázové kalhotky jsou geniální, také si je chystám pořídit. Pokud jde o barvu kočárku. Líbí se mi v černé barvě – doplňky a miminko ho pak hezky rozsvítí nebo v červené. Ta je nádherná, ale manžel je zatím proti, když čekáme kluka. Ale na netu jsem četla, že právě modře oblečený chlapeček vypadá v červném kočárku nejlépe. Tak uvidím 🙂

    Jogo, jak jsi si zaplavala? Bydlíme v domku za Prahou, ale náš letošní život se v Praze odehrává. Manžel má v centru práci a děti školu. Takže tam každý den jezdím a děti vyzvedávám. Měla jsem tam od září začít pracovat, ale dopadlo to jinak – místo toho čekáme drobečka. No přesto uvidíme, jestli se nevrátíme zpátky (jsme oba z Prahy). Děti říkají, že bychom si tam mohli pořídit „chatu“= byt v Praze. Jinak čekám 4. mimčo. Máme kluka, 2 holčičky. To je dobrý nápad, koupit si stahovací kalhotky ve více velikostech… Myslím, že je postupně všechny užiju 🙂

    Škubino, to máš velké miminko 🙂 Na přípravu jsem chodila v 1. i 2. těhotenství a byla jsem za to moc ráda. Obvykle se člověk dozví něco nového i když má jinak spoustu informací a hlavně může probrat své otázky s lektorkou i dalšími maminkami. Začít se může kdykoliv. Nejdříve od cca 3-4 měsíce t.

    Jinak dnes u nás začalo pršet a bylo mi tak zle – asi nízký tlak, že celý den ležím v posteli. Jak je vám?

    Hezké odpoledne.

    #871236
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    první se pochlubím, malinká se mi dneska vykakala do nočníčku.
    Jinak malinký mě včera poprvé kopal do žeber…
    Kočárek? Tak to je teda otázka. Na ten nakonec nemám.
    Jsem chudá jako myš. Ale tak chybí mi 2290, ale ještě nemám
    na autosedačku, takže k tomu ještě 1700 :'(
    Hledám někoho ze známých, kdo by mi půjčil, ale bojím se, že
    nikoho neseženu…
    Ve skříni už mám dlouho všechny věci pro malého ty nejmenší.
    Nemám ještě ani pro malou postýlku, malý bude totiž v její
    postýlce.

    Jíťo, s tou cukrovkou ti držím pěsti. A odpočívej hlavně.

    Holky, závidím vám kočárky!!!! A snad taky budu mít do porodu
    ten svůj. Ale asi ne, jestli neseženu půjčku od známých anebo
    tatínek nepřispěje…

    Do porodnice chci nakupovat po výplatě. Ale mamka bude chtít
    peníze po mně a sestra taky… Tak asi ani na ty věci do porodky
    mít nebudu. Už mi to všechno leze na mozek.

    Ale tak je pro mě nejhlavnější zdraví miminka a malé. Tak mi držte
    pěsti holky a mějte se aspoň vy lépe než já….

    #871237
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Holky, přemýšlela jsem nad tím, že by jsme někdy daly sraz, až se zázraky
    narodí, ale nevím, jestli budete všechny pro…. A my s dětma by jsme to měly
    složitější, no… Ale bylo by to docela zajímavé si domluvit nějaký termín
    a setkat se někdy. Co vy na to?
    Je to jen návrh, nic zavazujícího…

    #871238
    Anonym
    Host

    tak Jito drzim pesti s cukrovkou,bazen byl v sobotu uzasny i vcera,dnes joga a pocasi slo z 21C na 13C takze dneska sem cely den uplne hotova,rozhodne to bude brzy do hajan.
    Zazrak dnes dostal od zname prvni hracku je to az od 6mesicu a plysaka!!Plysaka dostane do postylky,ale hracku zabalim pod stromek ha ha!!Aspon pak bude hodne balicku,jedine co nekupuji sou totiz hracky.!!
    Leniku ja si nebyla jiste ci 3,4 a vis co ted cekate??
    Jinak Nikisku presne jak pises hlavne zdravi,treba tatinek prispeje mohl by!!
    Jinak Nikisku psala si,ze jsi nebyla v Praze,tak ja bych pro sraz i byla nekde v Praze vzhledem k tomu,ze napr Skubina ji miluje,Lenik je za Prahou akorat Jita je tusim mimo Prahu!!Videla bych to tak leto 2012 ja napr budu v Praze mesic v lednu a pak az v lete,takze to nechame otevrene!!!
    Zazrak bude mit v sobotu 30tydnu,takze to opravdu sleti!!Uzivejte poslednich tydnu!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 601. až 615. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist