Početí miminka on-line: Video, které musíte vidět!

Podívejte se na úžasnou animaci, která vám odkryje tajemství početí. Zjistíte, co se odehrává uvnitř ženy behěm ovulace i početí, i jak poznat, že právě máte ovulaci.

unborn-gb34033236_1920-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay.com

Ovulace může mít u každé ženy trošku jiné příznaky. Tu vaši zjistíte, když budete sledovat, jak se vaše tělo během menstruačního cyklu mění. Anebo můžete využít pomůcku v podobě ovulačního kalendáře.

Jak poznáme, že nastal čas ovulace?

Naše tělo se během menstruačního cyklu proměňuje a dává nám signály, co se v něm zrovna odehrává. O ovulaci svědčí 6 znaků, které ale nemusí být u každé ženy stejně výrazné.

Asi 25 % žen zažívá při ovulaci menší bolest v podbřišku, na straně ovulujícího vaječníku. Průkaznější známkou ovulace je měnící se hlen. Ihned po menstruaci je hlenu málo, je hustý a lepkavý. S blížící se dobou ovulace hlen řídne a je vlhčí, aby usnadnil průchod spermií děložním hrdlem. Poté se hlen opět zhušťuje.

Zároveň se zvyšuje bazální teplota, mění se složení slin a žena je celkově atraktivnější. Mění se i čich a citlivost těla.

Metody, které pomáhají najít nejlepší čas k oplodnění

Většina metoda je založena na dlouhodobějším pozorování sebe sama. Chce to trochu disciplíny, ale výsledkem je porozumění vlastnímu tělu a jeho proměnám. A samozřejmě také zjištění těch důležitých dní, kdy je největší šance počít nový život.

Dejte si ale pozor, aby se snaha o miminko nestala spíše nepříjemnou povinností.

Tipy na podporu otěhotnění

Toužíte po miminku a nepovedlo se to hned napoprvé? Nenechte se znervóznit. Možná bude stačit změnit některé detaily vašeho života, využít sílu hormonální jógové terapie nebo nehormonální podpory plodnosti.

Zázrak početí v unikátní animaci

Podívejte se, co se ve vašem těle děje během ovulace v případě, že se uvolněné vajíčko setká se spermiemi.

 

Tělo je připraveno na nový život

Početí začíná ovulací. Ve vaječníku dozrává Graafův folikul, praská a jeho tekutina i s vajíčkem vytéká do vejcovodu. Vajíčko musí být do 24 hodin oplodněno, jinak umírá a spouští se menstruace.

Vyhrává nejsilnější spermie

Cesta spermie k vajíčku je plná nástrah, ale pokud se setkání podaří, vznikne jediná buňka obsahující genetickou informaci obou rodičů. Nový život může začít!

Víte, že…
…délka cesty spermie k vajíčku, která měří asi 15 až 18 centimetrů se rovná v přepočtu na člověka uplavání sta olympijských bazénů?

K oplodnění nedochází v děloze

K oplodnění vajíčka spermií dochází v širší části vejcovodu, oplodněná buňka (zygota) se poté přesouvá do dělohy. V průběhu cesty do dělohy se oplodněná buňka začíná dělit, tzv. rýhovat. Pod zevní vrstvou buněk se hromadí tekutina a vzniká tak dutý útvar – blastocysta. Ta přechází kolem 5. dne po oplodnění do dělohy a začíná se uhnizďovat ve sliznici dutiny děložní.

Vznik budoucího embrya

Z vnitřní vrstvy buněk blastocysty vzniká tzv. zárodečný terčík, základ budoucího embrya.

Když se musí přírodě pomoci

Pokud přirozené cesty k oplodnění selhávají, přichází na řadu pomoc medicíny.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist