Lékárnička na letní cestování s dětmi

Vyrážíte s rodinkou na letní dovolenou? I když máte dobré cestovní pojištění, chcete být nachystaná na různé drobné bolístky? Inspirujte se naší malou cestovní lékárničkou.

7-shutterstock_1428606275-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Vždy bude záležet na tom, kam pojedete. Pokud to budou naši nejbližší sousedé, není potřeba se příliš vybavovat. Větší přípravy jsou důležité při cestách do exotických zemí, jako je Egypt, Tunis a asijské země. Následující lékárnička na cesty je takovým základem, který by v cestovatelské brašně rodinného vůdce neměl chybět.

Léky, které berete pravidelně

Na prvním místě sbalte všechny léky, které rodinní příslušníci užívají pravidelně. Bez nich nikam nejezděte.

Něco na teplotu

Základem každé cestovní lékárničky jsou léky na bolest a teplotu. Pro nejmenší je dobré přibalit čípky s paracetamolem nebo ibuprofenem, větší děti zvládnou sirup a předškoláci už i tablety.

V základní výbavě by neměl chybět samozřejmě teploměr. Bez něj nezjistíte, zda má dítko jen teplotu, nebo už horečku.

Když střeva trápí průjem

Vždy přibalte něco proti průjmu. Výborné je černé uhlí, Smecta, případně co vám doporučí v lékárně.

Nevolnost

Cestujete letadlem s dětmi poprvé? Čeká vás dlouhá cesta autem? Zvažte, zda jim nedat před cestou Kinedryl. Je to rozhodně lepší, než pak čistit sedačky.

Kašel hrozí i u moře

Vždy se vyplatí mít v lékárničce Fenistilové kapky, které pomohou s úporným suchým kašlem a mohou pomoci i s mírnou alergií. Dalším doporučením jsou mukolytika na vlhký kašel.

Rýma z klimatizace

Klimatizace je fajn proti horku, ale často z ní můžeme mít rýmu. Přibalte proto kapky či sprej do nosu proti rýmě.

Budou se hodit i na cestu letadlem. I mírně nateklé dutiny, totiž v letadle mohou způsobit nepříjemnou bolest. Dítko pak pláče a vy netušíte proč. Před cestou proto doporučujeme kápnout kapičku do každé nosní dírky.

Čtěte dále

Bolest uší i očí

Dlouhé hodiny v bazénech a na koupalištích, potápění, ale také jiná prašnost, mohou způsobit nepříjemné bolesti uší a ostré řezání očí. Kapičky do uší a očí se tak mohou rozhodně hodit.

Odřená kolena

Dítě bez odřenin snad ani není dítě. A rozhodně se drobné úrazy nevyhýbají ani dovolenkovému času. Přibalte proto nepálivou desinfekci na kůži, zásobu náplastí a případně i Hemagel.

Opruzeniny

Možná vás to překvapí, ale opruzeniny nemívají jen malinká miminka. Sudokrém nebo Bepanthen se proto neztratí.

Spálená záda

Kdo maže, ten jede. A o pobytu na slunci to platí dvojnásob. Nicméně i tak se může stát, že některé ramínko se trošku více přichytí na slunci. Skvěle pomáhá Panthenol pěna nebo Fenistil mast.

Univerzální antibiotika

Vyletělo vám obočí? Cože oni mi tady doporučují antibiotika jen tak? Ne, nebojte se. Skutečně nejsme zastánci nadužívání antibiotik.

Máte přece pojištění, takže pokud už bude na dovolené někomu tak moc špatně, že si myslíte, že je to na antibiotika, vyhledejte místní lékařskou pomoc.

30.8.2024 5:04 | autor: Ing. Lucie Krůčková | zdroj: https://www.mudrmilkovicova.cz/l/lekarnicka-na-cesty/

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist