Jak bojovat s migrénami?

Migréna je chronická bolest hlavy která je často doprovázena mnoha vedlejšími příznaky jako je zvracení, citlivost na světlo či nechuť k jídlu. Může trvat od 2 do 72 hodin a její příznaky se mohou začít objevovat již 24 hodin před jejím nástupem. Ženy jsou dvakrát až třikrát více náchylnější než muži.

Mnoho lidí se při jejím nástupu uchýlí k používání analgetik, tedy léků, jež zmírňují bolest, protože jsou lehce dostupné v lékárnách. Ty ale nejsou při dlouhodobém užívání vhodné. Mimo jiné nepomáhají v boji s vedlejšími příznaky, jelikož je netlumí.

Další možností jsou antimigrenika, mezi které patří takzvané triptany. Ty Vám může předepsat váš lékař, spolu se stanovením adekvátní léčby.

V boji s migrénou Vám však také mohou pomoci:

1.     Masáže

Pro nalezení úlevy od bolesti stále více lidí hledá řešení v alternativní medicíně, konkrétně terapeutických masážích. Při masáži jsou svaly těla uvolněny tlakem a různým protahováním. Pacient cítí, že napětí ve svalech je vyrovnáno, což umožňuje rozpad bolesti a relaxaci celého těla. Masáž je účinnou technikou nejen ke zmírnění účinků migrény uvolněním svalů, ale také zabraňuje ztuhlosti.

Abyste však zlepšení skutečně zaznamenali, měli byste masáž absolvovat několikrát a to se může prodražit.

S tím Vám může pomoci Matchbanker, internetová platforma pro srovnání online nebankovních půjček. Nabízí Vám přehledný výčet půjček s veškerými jejich klady a zápory a to zcela zdarma. Matchbanker pochází ze Skandinávie, v současné době je však přítomen již ve 13 zemích světa díky svému úspěšnému obchodnímu modelu.

Na financování masáží je vhodná krátkodobá půjčka, která je v rozmezí několika tisíc a získat ji můžete zcela bez úroků, jedná-li se o Vaši první půjčku. Investovat do sebe se rozhodně vyplatí.

Co se týče masáží, existuje mnoho typů, z nichž reflexologie je velmi zajímavá. Zaměřuje se pouze na nohy, jež mají receptory zodpovědné za jednotlivé orgány našeho těla. Velkou výhodou této formy masáže je schopnost naučit se jí a následně ji aplikovat na sebe.

2.     Dostatečný spánek

Chodit spát každý den přibližně ve stejnou hodinu a zároveň vstávat ve stejnou dobu vám může pomoci v prevenci proti migrénám.

3.     Zdravá strava

Benefity zdravé stravy se odráží na vašem těle nejen zvenku, ale i zevnitř. Spousta zeleniny, ovoce, luštěnin, kvalitních tuků a celozrnných potravin je návodem ke zdraví. Snažte se pít méně alkoholu, méně solit a omezit živočišné tuky. Jezte pravidelně a pestře. Vyhněte se potravinám, u kterých jste pozorovali, že by mohly být spouštěčem. A nezapomeňte na dostatečný pitný režim!

4.     Stres

Návodů, jak omezit stres je spousta. Možností je například krátká 15 minutová meditace večer před spaním či ráno po probuzení s videem, kde Vás lektor provede jednotlivými kroky, či kurz jógy, psaní si deníku, relaxační techniky dýchání a další. Nabídka je široká, určitě si něco vyberete.

5.     Pohyb

Pravidelné cvičení a dostatek čerstvého vzduchu vám vyplaví endorfiny, zlepší kondici, spánek, schopnost se soustředit, zpevní postavu a mnoho dalšího. V současné době má snad každý druhý člověk členství v posilovně, není-li to však váš šálek kávy, nenuťte se do toho. Najděte si sport, který vás bude bavit a na který se budete těšit.

6.     Prostředí

Vhodné osvětlení, pravidelné větrání místnosti a v počítači program, jenž bude měnit světlo obrazovky v závislosti na denní době. I takové maličkosti vám mohou pomoci v boji s migrénami.

18.3.2019 3:59 | autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist