Homeopatika – pomocník s očkováním

Psát na téma očkování je podobné chůzi po žhavém uhlí s podnosem plným křišťálových sklenic po babičce v ruce. Jako každé téma, které souvisí s dětmi a jejich zdravím, vyvolává silné emoce jimž vévodí strach – u všech zúčastněných. V tomto článku bychom vám chtěli nastínit možnosti homeopatie, ať už jako prevence a přípravy na očkování, tak jako prostředek následné léčby v případě projevu některých nežádoucích účinků.

profimedia-0009460607-1100x618.jpg Zdroj: Profimedia.cz

Obecně platí, že homeopatika nelze podávat preventivně. Každé pravidlo má však svoji výjimku a tou je u homeopatie právě očkování. Na toto téma se homeopaté mezi sebou opakovaně přou, takže je možné, že se setkáte i s někým, kdo tento postup pošle do horoucích pekel.

U očkování víceméně přesně víme, čemu bude organismus vystaven. Vakcíny mají určité složení a homeopatické přípravky se vyrábějí přímo z nich. Tedy z celé hotové vakcíny. Tato se opakovaně ředí a potencuje. Potence homeopatického přípravku vždy určuje homeopat na základě vyšetření dítěte a rozhovoru s rodiči.

Naprosté zdraví je podmínkou

Po internetu stále kolují informace, že před očkováním se má podávat přípravek Thuja, někde se píše Silica… Avšak bohužel to neplatí všeobecně. Tyto přípravky mohou zabrat, pokud je vaše dítě v jejich obraze – je to jejich konstituční přípravek. Pokud již k homeopatovi chodíte a znáte konstituční přípravek svého potomka, pak mu jej můžete podat před i po očkování. Ideálně po dohodě s vaším homeopatem.

Každopádně platí, že před očkováním je třeba, aby dítě bylo opravdu zdravé minimálně dva, ideálně šest týdnů. Dítě musí být v pohodě, bez stresů, takže pokud plánujete v blízké době nějakou změnu, která se bude týkat i dítěte, raději termín očkování posuňte. Pokud si nejste jistí, jestli na dítě „něco neleze“ nebo přijela na návštěvu nachlazená tetička, očkování taktéž raději odložte.

Homeopatická příprava

Pokud jste se rozhodli absolvovat před očkováním homeopatickou přípravu, je nejlepší začít dva měsíce před termínem očkování. Dítěti opakovaně podáte přípravek vyrobený z vakcíny, kterou má dostat. Četnost podání a potenci léku je potřeba opět konzultovat s homeopatem na základě celkového stavu dítěte.

Pokud je reakce v normě – lehce zvýšená teplota, rozladěnost… pak je pravděpodobné, že dítě očkování zvládne bez větších obtíží. Pokud se dostaví neobvykle silná reakce, přestaňte podávat lék. Počkejte měsíc a podávání opakujte. Pokud se opět dostaví přílišná reakce, je důvod se domnívat, že očkování neproběhne „v klidu“, dítě může být přecitlivělé na některou ze složek vakcíny.

V takovém případě je vhodné kontaktovat pediatra a požádat o vyšetření na imunologii. Na jeho základě pak lze získat odklad očkování či jeho rozložení, případně může být i očkování kontraindikováno. Důvodem k takovému vyšetření mohou být chronická onemocnění v rodině, autoimunitní onemocnění, alergie, ekzém…

Čtěte také:

Detoxikace

Pokud se u dítěte po očkování projeví nežádoucí účinky, je možné provést detoxikaci organismu přípravkem vyrobeným z dané vakcíny. „Čím dříve, tím lépe, ale mám zkušenost, že to má smysl i po několika letech,“ prozradila homeopatka Magdalena Kučerová.

„Průběh detoxikace obvykle připomíná reakci po očkování. Mohou se objevit příznaky nachlazení, teplota… V takovém případě se podávání přípravku přeruší a pokračuje se po odeznění reakce. Podávání a potence řeším s pacienty vždy individuálně a jsem s nimi i v každodenním kontaktu, upozornila homeopatka.  Někdy je možné podat konstituční přípravek dítěte místo přípravku z vakcíny.

Co jsou nežádoucí účinky? Dlouhotrvající respirační onemocnění, zastavení či zpomalení vývoje, návrat ve vývoji, výskyt ekzémů, potíže s motorikou, na psychické úrovni se mohou objevit noční můry až běsy, záchvaty vzteku, kdy dítě tluče hlavou o zem/zeď, neustávající křik, koktání, zadrhávání, úplné vymizení řeči, v nejtěžších případech poruchy autistického spektra. V podstatě cokoliv, co před očkováním „nebylo zvykem“.

Jak to může vypadat, si ukážeme na následujícím příkladu: Malý pacient dostal tři dávky hexa vakcíny, první v osmi měsících, třetí kolem roku. Před třetí dávkou již mluvil, používal sice jednu, ale větu. Přímá reakce byla obvyklá. V průběhu následujících dvou měsíců přestal mluvit – zastavil se mu celý vývoj řeči. Rozuměl všemu, ale nemluvil. Omezoval se na „toto, vaví (voda), jo, ne“, a to ještě ve dvou a půl letech. Objevily se stále častější záchvaty vzteku, při nichž třískal hlavou do čehokoliv, nejčastěji do země, tak, že si způsoboval poranění – denně i několikrát. Vřískal (nedá se to nazvat jinak) téměř neustále, neutišitelně. Dokázal křičet přes dvě hodiny v kuse.  Choval se agresivně – typu: „chci se přitulit, tak tě praštím“. Křičel ze spaní. Jeho spánkové návyky se změnily. Udělala se mu na kůži nebolestivá nesvědivá krupička bez zarudnutí, která se stěhovala po těle. Jakmile na jednom místě zmizela, objevila se jinde. Souvislost s očkováním tehdy nikoho nenapadla i proto, že se příznaky dostavovaly pomalu. Dnes mu je sedm a je téměř v pohodě. Detoxikace začala ve dvou a půl letech.

Ať už očkovat chcete, nebo prostě musíte, je dobré se na chvíli zastavit a zamyslet se, jaké emoce ve vás tato situace vyvolává. Pokud se sami bojíte, cítíte nejistotu, zjistěte si co nejvíce informací. Můžete se poradit s homeopatem nebo jiným odborníkem, kterému věříte. Důležité je, abyste byli v pohodě. Malé děti přejímají vaše emoce, a pokud budete ve stresu, přenese se vaše stresová reakce i na dítě. V tom případě nemůže být psychicky v pohodě. Součástí konzultace před očkováním bývá u homeopatů rozhovor s rodičem dítěte o jeho pocitech, případně podání vhodného léku či Bachových esencí pro snadnější zvládnutí situace.


Magdalena Kučerová se homeopatii věnuje již od roku 2007. Absolvovala tříletý kurz klasické homeopatie ve vzdělávacím centru Uroboros v Brně a jednoleté postgraduální studium na škole Universum Homeopathicum v Praze, kurz „Biochemický systém Dr. Schusslera“ zaměřený na tvářovou diagnostiku tkáňových solí v Praze a Brně. Kromě homeopatie se věnuje také aromaterapii a absolvovala i kurz  s porodní asistentkou Ingeborg Stadelmann. Léčbu homeopatiky nevyužívá jen u svých pacientů, ale také pro své syny – po očkování, při nástupu do školky a školy, při běžných onemocněních.

16.7.2018 2:11 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist