Co teď mám dělat s těmi skvrnami?

Nevím, jak vaše děti, ale já mám pocit, že co se týká výroby skvrn, jsou ty moje a zvláště pak ten mladší doslova umělci. Vždyť, kdo z nás by byl schopný během okamžiku potřísnit omáčkou s rýží a masem nejen sebe, ale i vedle sedícího bratra, opodál na gauči ležícího psa a přilehlou zeď? Nutno říct, že pes je touto událostí spíše nadšený a horlivě si líže své „rány“. Bratr svého dárce častuje oslovením hlupáku a zoufale kňourá: „Mami, koukej, co mi udělal!“ A já? Už jsem dopočítala do třiceti, ale pocit klidu nepřichází.

Věřím tomu, že podobných historek má každá maminka či táta za sebou nespočet, ať už se jedná o konzumaci potravin, vytvoření prvních uměleckých výtvorů či sbírání lesního ovoce. Teď je na nás rodičích, abychom tento malér vyřešili, zvláště když se jedná o oblíbené kousky našich drobečků, bez kterých prostě nemohou být.

Rada je velmi jednoduchá. Do boje se skvrnami se pusťte vždy s kvalitním prostředkem na praní, protože na rozdílné typy skvrn působí jeho rozdílné složky. Kromě těch standardních (tenzidů) jsou v takovém pracím prostředku ještě tzv. složky speciální, jako např. bělící látky, enzymy, aktivátory, které mu dodávají „vlastnosti navíc“. Levné prací prostředky většinou neobsahují dostatek těchto látek a ve svém složení mají spíše jen levné stavební látky a plnidla. Není se pak čemu divit, když výsledek praní s nimi je téměř shodný s praním v čisté vodě.

Ok, říkáte si, jak ale tedy zatočit s konkrétní skvrnou? Co třeba borůvky nebo inkoust? Vážně nemám dělat něco speciálního? Zaručené domácí recepty například radí namočit ihned skvrnu od borůvek do studené vody a nalít na ni 3% roztok peroxidu vodíku. Ještě účinnější je nechat odležet zamazaný kousek oblečení v kyselém mléce, případně skvrnku postříkat šťávou z citronu, navlhčit ji a posypat kyselinou citrónovou v prášku. Na inkoust podle starých zaručených rad pomáhá směs citrónové šťávy, vody a soli. Nebo můžete zkusit inkriminované místo pokapat citrónovou šťávou a čpavkem. Někdy je prý účinný líh.

A co na takový postup říká citlivá dětská pokožka a vaše prádlo? Neriskujte a vsaďte na jistotu. Určitě nic nezkazíte, pokud zkusíte například inovovaný Persil Expert Sensitive Aloe Vera Pearls. Jde o dermatologicky testovaný prací prostředek pro jemnou a citlivou pokožku dokonce i těch nejmenších miminek, jehož účinná receptura si velice šetrně poradí i s těmi nejodolnějšími skvrnami.

A jestli chcete mít opravdu jistotu, že nevítaná skvrna zmizí, ideální je, pokud se vám špinavé místo podaří co nejdříve namočit do studené vody a nanesete na něj asi na 5 minut gelovou variantu Persil Expert Sensitive Aloe Vera Pearls. Gel se dobře vstřebá do tkaniny a bude působit přímo na skvrnu. Tak nedojde k jejímu zaschnutí. Každopádně, po nanesení gelu nikdy části látky o sebe netřete, jen byste dostali špínu hlouběji do tkaniny.

A pokud nemáte možnost se skvrnou bojovat hned, tak je určitě dobrým řešením při následném praní zvýšit zhruba o polovinu množství použitého pracího prostředku oproti standardní doporučené dávce.

30.4.2012 5:44 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist